fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za ekspozycję towaru na chodniku przed sklepem trzeba wnieść opłatę targową - wyrok NSA

Adobe Stock
Od sprzedaży odzieży na tak zwanej wystawce zorganizowanej przed sklepem trzeba uiścić opłatę targową. Tak uznał Naczelny Sąd Administracyjny.

Wójt gminy M. nałożył na Monikę i Marcina K., prowadzących działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej, obowiązek zapłaty opłaty targowej za dokonywanie sprzedaży odzieży na tzw. wystawce zorganizowanej przed sklepem.

Odrębna oferta sprzedaży

Organ wskazał, że fakty dokonywania sprzedaży potwierdzają notatki służbowe inkasentów oraz przeprowadzone przez pracowników urzędu gminy czynności sprawdzające, podczas których stwierdzono, że Marcin K. dokonywał sprzedaży odzieży w sklepie oraz na zorganizowanej przed sklepem wystawce o wymiarach do 6 metrów kwadratowych. Właściciela punktu pouczono, że tzw. wystawka stanowi element miejsca dokonywania sprzedaży, czyli powierzchni targowiska zajętej przez sprzedawcę. Mężczyzna nie zgodził się jednak na uiszczenie opłaty targowej.

Właściciele sklepu przekonywali, że towar eksponowany przed budynkiem nie stanowi odrębnej oferty sprzedaży od tej dokonywanej wewnątrz budynku, w którym trzymają ka...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA