Mateusz Adamski

Mateusz Adamski

zastępca szefa działu Prawo on-line

Absolwent wydziału prawa na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Z "Rzeczpospolitą" związany od stycznia 2012 roku. Najpierw jako redaktor działu Prawo on-line, a od grudnia 2017 rok zastępca szefa działu Prawo on-line. Przewodniczący kapituły Innowacje w ramach Rankingu Kancelarii Prawnych "Rzeczpospolitej" oraz w ramach Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego "Rzeczpospolitej". Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczynał w mediach lokalnych. W latach 2009-2011 redaktor serwisu gazetaprawna.pl ("Dziennik Gazeta Prawna"). Specjalizuje się w śledzeniu zmian prawnych w Polsce, w tym prawa cywilnego, prawa administracyjnego i tematyce związanej z wykonywaniem zawodów prawniczych. Po godzinach kibic piłki nożnej w wydaniu zarówno krajowym, jak i europejskim. Pasjonuje się również historią XX wieku i średniowieczem.

Weszły w życie przepisy o obowiązkowej naklejce na samochód

Od piątku 17 maja wszystkie pojazdy, które wyposażane są w instalację gazową, muszą być oznaczone specjalną naklejką bądź tabliczką - informuje portal moto.pl.

Wiceszef KRS reaguje na słowa senatora Kwiatkowskiego. Chodzi o Szmydta

Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, sędzia Rafał Puchalski odniósł się do słów senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego, że grupa sędziów związanych z tzw. aferą hejterską próbowała zdobyć uprawnienia do przeglądania dokumentów wszystkich polskich sędziów.

Duże zmiany w szkołach od 1 września 2024 r. Nowacka podpisała rozporządzenie

Obowiązkowe zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w ramach godzin wychowawczych, rezygnacja z przedmiotu HiT dla uczniów, którzy rozpoczynają naukę w szkołach ponadpodstawowych – to najważniejsze zmiany, jakie wprowadza podpisane przez Ministra Edukacji rozporządzenie w sprawie ramowych planów nauczania.

Musiałeś dopłacić do składki zdrowotnej? Sprawdź, czy możesz skorzystać z ulgi

Wielu przedsiębiorców, szczególnie na ryczałcie, musiało dopłacić składkę zdrowotną za 2023 rok. Czy mogą odliczyć dodatkową składkę od PIT?

Za ekshumację gmina nie może żądać opłaty

Samorząd nie ma podstaw do pobierania opłat za możliwość przeprowadzenia ekshumacji.

UODO nakłada karę na komitet "Stop LGBT". Listy z podpisami leżały w kościele

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył ponad 10 tys. zł kary na Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop LGBT” za to, w jaki sposób prowadził zbiórkę podpisów.

Krzyże w warszawskich urzędach zakazane. Sprawa trafi do prokuratury

Prezes Instytutu Ordo Iuris zapowiedział złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Chodzi o podpisane przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego zarządzenie, które zakazuje eksponowania krzyży w urzędach, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach.

Ważny wyrok NSA dla spółek w likwidacji. Chodzi o podatek od nieruchomości

Spółka, która jest w likwidacji może zmienić sposób opodatkowania podatkiem od nieruchomości, ale pod warunkiem, że całkowicie zaprzestała dotychczasowej aktywności.

Podróż z pupilem będzie droższa. Jest projekt nowego rozporządzenia

Resort rolnictwa przygotował nowe przepisy, które podnoszą wysokość opłaty za wydanie paszportu dla zwierząt domowych.

Biedronka wyda klientom nowe vouchery. Chodzi o promocję z gwiazdką

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nakazał właścicielowi sieci Biedronka przyznanie nowych voucherów dla klientów, którzy wzięli udział w akcji promocyjnej „Magia rabatów”.