Mateusz Adamski

Mateusz Adamski

Absolwent wydziału prawa na Uczelni Łazarskiego. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie administracyjnym i tematyce związanej z zawodami prawniczymi

W Polsce z dnia na dzień może przybyć 2,5 tys. km autostrad. Jak to możliwe?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma pomysł przekształcenia ekspresówek w autostrady albo odwrotnie - donosi Radio RMF FM.

Prawnicy: za 12 dni Julia Przyłębska powinna przestać kierować Trybunałem

Kadencja Julii Przyłębskiej jako Prezesa Trybunału Konstytucyjnego upływa 20 grudnia 2022 r. i jednocześnie nie będzie miała możliwości ponownego ubiegania się o tę funkcję - głosi stanowisko Zespołu Ekspertów Prawnych Fundacji im. Stefana Batorego.

Prokurator dostał od KRS awans na sędziego. Chciał zatrzymania Tulei

Prokurator Franciszek Michera z Prokuratury Krajowej otrzymał od nowej Krajowej Rady Sądownictwa nominację na sędziego Sądu Okręgowego w Olsztynie - donosi portal oko.press.

Składki ZUS: niektórzy ryczałtowcy będą musieli sporo dopłacić

Nowe zasady rozliczania składek na ubezpieczenie zdrowotne mogą spowodować, że przedsiębiorcy na ryczałcie po zakończeniu roku będą musieli dopłacić do ZUS, i to nawet kilka tysięcy złotych. Jak to możliwe?

Nowy pomysł PiS: będzie łatwiejsza wycinka dużych drzew

Sejm pracuje nad przepisami, dzięki którym będzie można wycinać duże drzewa bez jakiegokolwiek nadzoru - donosi portal oko.press. Obrońcy przyrody ostrzegają przed powtórką z lex Szyszko.

Sąd: odsyłanie pacjentek w ciąży na prywatne badania narusza prawo

Pacjentce, która prowadzi ciążę w placówce, która posiada umowę z NFZ, należy zagwarantować bezpłatną kompleksową opiekę oraz dostęp do niezbędnych badań - głosi stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta. Podzielił je Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Nauczyciele chcą wypłaty dodatku inflacyjnego. Wypominają 700 mln zł na TVP

Związek Nauczycielstwa Polskiego oczekuje i domaga się wypłacenia do końca grudnia 2022 r. jednorazowego dodatku inflacyjnego.

Będą wyższe dopłaty do pensji niepełnosprawnych pracowników

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, który podwyższa dopłaty do pensji dla takich osób.

Nowy PIT-2. Oto na co powinni przygotować się pracodawcy

Eksperci podkreślają, że nowy wzór PIT-2 jest wyjątkowo skomplikowany, a od tego, co zostanie w nim wpisane, zależy sposób rozliczenia pensji pracowników.

Koniec użytkowania wieczystego. Jak będą mogli uwłaszczyć się przedsiębiorcy

Zgodnie z założeniami projektu ustawy, który trafił do Rządowego Centrum Legislacji, firmy będą mogły skorzystać z wykupu gruntu należącego do gminy lub Skarbu Państwa.