Mateusz Adamski

Mateusz Adamski

Absolwent wydziału prawa na Uczelni Łazarskiego. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie administracyjnym i tematyce związanej z zawodami prawniczymi

Ryczałtowiec może uniknąć podatku od przesyłki do klienta

Odpowiedni zapis w regulaminie sklepu internetowego pozwoli sprzedawcy nie płacić zryczałtowanego podatku od pieniędzy, które otrzyma od kupujących na pokrycie kosztów przesyłki.

Faktura od firmy wspólnika w kosztach spółki. Fiskus jest na "tak"

Fiskus akceptuje współpracę między spółką jawną i wspólnikiem, który prowadzi odrębny biznes. Zgadza się na rozliczanie w kosztach wynagrodzenia za jego usługi.

Sędziowie chcą przeprosin od premiera Morawieckiego

Ścigani przez rzecznika dyscyplinarnego sędziowie wystosowali list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego. Chcą sprostowania i przeprosin za jego wypowiedź.

Zakaz noszenia telefonu i ujemne punkty za pomalowane paznokcie w szkole

Statut Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie był niezgodny z prawem oświatowym. Znajdował się w nim zapis, że uczniowie mają zakaz wnoszenia telefonów na teren placówki. Byli też karani ujemnymi punktami z zachowania m.in. za farbowanie włosów czy pomalowane paznokcie - donosi "Super Express".

Dyrektor szkoły jak prokurator i sędzia. "Skaże" ucznia na prace porządkowe

Proponowane przez polski rząd zmiany w prawie pozbawią młodych ludzi konstytucyjnego prawa do sądu - alarmuje Stowarzyszenie Umarłych Statutów.

Sędzia Juszczyszyn wróci do pracy? Dzisiaj decyzja Izby Dyscyplinarnej

Zawieszonego od ponad dwóch lat sędziego Pawła Juszczyszyna z Sądu Rejonowego w Olsztynie może w poniedziałek przywrócić do orzekania prezes Izby Dyscyplinarnej, Adam Roch - podaje portal oko.press.

Komisja Europejska znów obcięła Polsce fundusze za Izbę Dyscyplinarną

Komisja Europejska potrąciła Polsce 42 mln euro za okres od 11 stycznia do 21 lutego włącznie - przekazały korespondentce radia RMF FM źródła w Brukseli.

Przyjęto projekt ws. zasad przeszukań w kancelariach adwokackich

Senat przyjął rozwiązania zaproponowane przez Naczelną Radę Adwokacką dotyczące przeszukań u adwokatów. Projekt nowelizacji kodeksu postępowania karnego trafi teraz do Sejmu.

Ast: Jest porozumienie między prezydentem a ministrem sprawiedliwości

Jest porozumienie pomiędzy prezydentem a ministrem sprawiedliwości - przyznał na antenie RMF FM szef sejmowej Komisji sprawiedliwości i praw człowieka, poseł PiS, Marek Ast.

Składkę zdrowotną trzeba zapłacić też od podróży służbowej prezesa

Składkę zdrowotną dla członków zarządu z powołania wprowadził Polski Ład. Okazuje się, że ZUS surowo interpretuje nowe przepisy.