Mateusz Adamski

Mateusz Adamski

Absolwent wydziału prawa na Uczelni Łazarskiego. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie administracyjnym i tematyce związanej z zawodami prawniczymi

Rzecznik MŚP: rząd uziemi w garażach miliony aut na LPG

Jeśli zapowiadane regulacje będą obowiązywać od 1 stycznia 2022 r., ucierpią na tym nie tylko przedsiębiorcy z branży alternatywnego zasilania pojazdów gazem LPG i CNG, ale też 2,5 miliona ich kontrahentów – właścicieli samochodów napędzanych tym paliwem – ostrzega Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

Sąd: ze skargą nie trzeba czekać aż uchwała wejdzie w życie

W państwie prawa należy dążyć do uruchomienia ochrony sądowej jeszcze przed realnym naruszeniem interesów prawnych jednostki – stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.

Zaostrza się protest w sądach. Ziobro: jest granica roszczeń

Już 73 sądy w całym kraju biorą udział w ogólnopolskim proteście. Do tej sytuacji odniósł się w poniedziałek minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

Iustitia: sędziowie nie chcą zasądzać pieniędzy na fundusz Ziobry

Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" przedstawiło projekt zmian prawa, żeby to sąd decydował, do kogo trafią środki z nawiązek.

Resort Zbigniewa Ziobry chce pozwać Niemcy do TSUE

Ministerstwo Sprawiedliwości zwróci się do rządu z propozycją wniosku do TSUE przeciwko Niemcom.

Dyrektorka szkoły straciła stanowisko z powodu pogardliwych komentarzy

Od nauczyciela, który jest wychowawcą grupy dzieci i młodzieży oczekuje się najwyższych kwalifikacji moralnych – podkreślił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu.

Dyscyplinarka dla sędzi za nazwanie Muszyńskiego „dublerem”

Wobec sędzi Olimpii Barańskiej-Małuszek z Sądu Rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim wszczęto postępowanie dyscyplinarne za zakwestionowanie legalności wyboru sędziego Trybunału Konstytucyjnego Mariusza Muszyńskiego.

Czy cmentarze będą otwarte 1 listopada? Jest deklaracja rządu

Cmentarze we Wszystkich Świętych będą otwarte - zapowiedział w "Wirtualnej Polsce" minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rzecznik Dyscyplinarny stawia trzy zarzuty sędzi Beacie Morawiec

Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów - Przemysław W. Radzik - przedstawił trzy zarzuty popełnienia przewinień dyscyplinarnych sędzi Beacie Morawiec z Sądu Okręgowego w Krakowie. Dotyczą one spraw, w których wcześniej Izba Dyscyplinarna odmówiła uchylenia sędzi immunitetu.

Kuluary rozprawy w TK. Poseł PiS do zastępców RPO: zostaniecie rozliczeni

Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Maciej Taborowski, opowiedział w TVN24, co się działo w kuluarach po zakończeniu ubiegłotygodniowej rozprawy w Trybunale Konstytucyjnym.