Mateusz Adamski

Mateusz Adamski

Absolwent wydziału prawa na Uczelni Łazarskiego. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie administracyjnym i tematyce związanej z zawodami prawniczymi

Legitymowanie nie jest potrzebne

Obowiązek posiadania przy sobie dokumentów potwierdzających status rolnika, a także dokumentu potwierdzającego tożsamość, nie mieści się w pojęciu „zasad prowadzenia handlu”.

Prokuratura nie będzie ścigać Morawieckiego i Sasina za wybory kopertowe

Zawiadomienie dotyczyło "podrobienia (...) w celu użycia za autentyczne, kart do głosowania w wyborach" kopertowych w 2020 roku.

Darowizny od najbliższych powodują podatkowe problemy. Pytanie prawne do NSA

Podatnicy nie wiedzą, czy chcąc skorzystać ze zwolnienia podatkowego przy darowiźnie pieniężnej od osób najbliższych, mają udokumentować ją wyłącznie przelewem, czy też możliwa jest wypłata środków gotówką, a następnie wpłata ich na własny rachunek.

Oświadczenie ws. tańszego prądu można złożyć przez telefon komórkowy

Oświadczenie o zwiększeniu limitu na energię elektryczną można złożyć przez aplikację mObywatel – poinformował dziś na konferencji prasowej minister Janusz Cieszyński.

Zakaz amortyzacji: dobra wiadomość dla właścicieli pensjonatów

Zgodnie z Polskim Ładem w 2023 r. firmy nie będą już mogły amortyzować mieszkań i domów (teraz można jeszcze nabyte przed 2022 r.). Czyli rozliczać poprzez odpisy wydatków na ich zakup bądź wybudowanie. Z niedawnej interpretacji skarbówki wynika, że zakaz nie dotyczy pensjonatów.

Kiedy opłaty za studia można rozliczyć w kosztach biznesu

Fiskus wydał korzystną interpretację w sprawie rozliczenia przez przedsiębiorcę wydatków na studia podnoszące kwalifikacje w dziedzinie, którą już się zajmuje.

Archidiecezja przejęła dawny kościół za złotówkę. Chce sprzedać za 2,5 mln zł

Archidiecezja Wrocławska wystawiła na sprzedaż Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Brzegu. Cena za całą nieruchomość wynosi 2,5 mln złotych - donosi lokalny portal brzeg24.pl.

Jak często fiskus zagląda w konta bankowe Polaków. MF odpowiada

Od 1 lipca 2022 r. obowiązują zmienione przepisy dotyczące kontroli kont bankowych Polaków. W związku z pojawiającymi się informacjami o zintensyfikowaniu takich kontroli po wejściu w życie nowelizacji, Rzecznik Praw Obywatelskich zapytał Ministra Finansów - ile kontroli przeprowadzono w nowym trybie.

Składki na polisę prezesa mogą być rozliczone w kosztach spółki

Wydatki na ubezpieczenie prezesa spółki są pośrednio związane z przychodami z działalności gospodarczej - uznała w interpretacji podatkowej skarbówka.

Ruszył proces ws. afery hejterskiej. Wśród pozwanych m.in. Zbigniew Ziobro

Przed warszawskim sądem ruszył proces wytoczony przez sędziego Krystiana Markiewicza osobom zamieszanym w aferę hejterską - donosi portal tvn24.pl.