Mateusz Adamski

Mateusz Adamski

Absolwent wydziału prawa na Uczelni Łazarskiego. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie administracyjnym i tematyce związanej z zawodami prawniczymi

Będą zmiany w technicznych badaniach aut. Nowy projekt w Sejmie

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym. Nowe przepisy przewidują między innymi zmiany w badaniach technicznych pojazdów. Wprowadzony ma zostać obowiązek dokumentowania fotograficznego obecności pojazdu na badaniach technicznych - informuje TVN24 Biznes.

Fundacja Helsińska wydała oświadczenie ws. sędziego Igora Tulei

Zdaniem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka poniedziałkowa decyzja Prezesa Sądu Apelacyjnego w Warszawie Piotra Schaba o uchyleniu decyzji o przywróceniu sędziego Igora Tulei do orzekania stanowi jaskrawe pogwałcenie praworządności i ewidentnie nosi charakter kolejnej represji wobec tego sędziego.

Trybunał w Strasburgu wydał kolejną decyzję ws. nowej izby SN

Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał zabezpieczenie w sprawie sędzi Marzanny Piekarskiej-Drążek z warszawskiego Sądu Apelacyjnego - podaje portal Onet.pl. Sprawą sędzi ma zająć się nowa Izba Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego.

Sąd: samochód z górnej półki w jednoosobowej firmie z pełnym odliczeniem VAT

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie uwzględnił skargę przedsiębiorcy, który spierał się z fiskusem o pełne prawo do odliczenia VAT od auta firmowego.

Świadczenie postojowe - został ostatni tydzień na złożenie wniosku

Do 16 sierpnia przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne, którzy odczuli negatywne skutki występowania w Polsce COVID-19, mają czas na złożenie wniosku o świadczenie postojowe - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Prezes Manowska wylosowała kandydatów do sądzenia dyscyplinarek

We wtorek w Sądzie Najwyższym wylosowano 33 kandydatów, z których prezydent wybierze 11 sędziów Izby Odpowiedzialności Zawodowej.

Resort Ziobry chce doprecyzować ważne przepisy dla rozwiedzionych rodziców

Ministerstwo Sprawiedliwości chce dać sądom wyraźniejszą podstawę do orzekania pieczy naprzemiennej nad dzieckiem.

Slim VAT3, czyli kolejny pakiet ułatwień dla podatników - oto co zawiera

Resort finansów zapewnia, że tzw. SLIM VAT 3 spełnia wiele postulatów zgłaszanych przez przedsiębiorców.

Jaki organ nadzoruje podwyżki opłat za ogrzewanie

Zarządzenie wójta o wysokości opłat za centralne ogrzewanie nie podlega kontroli sądu administracyjnego.

Tuleya odwieszony i zawieszony. Sędziowie: To jest ohydne i haniebne

Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie uchylił decyzję prezes SO o przywróceniu do pracy Igora Tulei. Oznacza to, że sędzia nadal pozostaje zawieszony w obowiązkach. - To, co zrobiono sędziemu Tuleyi jest ohydne i niegodne człowieka - komentuje prezes Iustitii sędzia Krystian Markiewicz.