Mateusz Adamski

Mateusz Adamski

Absolwent wydziału prawa na Uczelni Łazarskiego. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie administracyjnym i tematyce związanej z zawodami prawniczymi

Twoja firma pomaga Ukrainie? Możesz skorzystać z podwójnej ulgi

Przedsiębiorcy, którzy zaliczyli darowizny dla ofiar wojny do kosztów, mogą w zeznaniu rocznym skorzystać z ulgi polegającej na odliczeniu od dochodu.

Sędzia Żurek wygrał proces o mobbing. Do akcji wchodzi prokuratura

Katowicka Prokuratura Okręgowa może przystąpić do sprawy cywilnej sędziego Waldemara Żurka i złożyć apelację od korzystnego dla sędziego wyroku - donosi portal Onet.pl.

Frankowicze byli zdezorientowani. UOKiK nakłada 3 mln zł kary na bank

Raiffeisen Bank International dokonał bezprawnie jednostronnej zmiany umowy o kredyt hipoteczny w zakresie nowych numerów kont do spłaty i obsługi kredytów - uznał Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, i nałożył 3,1 mln zł kary.

Ważna informacja ZUS dla firm. Chodzi o zaświadczenia lekarskie

Po 24 marca 2023 r. elektroniczne zaświadczenia lekarskie (e-ZLA) będą przekazywane na profile płatników składek automatycznie utworzone przez ZUS, nawet jeśli płatnik nie dokończył procesu rejestracji - głosi komunikat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Rząd PiS przyjął stanowisko ws. obrony polskich lasów. Wyjaśniamy, o co chodzi

Rada Ministrów przyjęła we wtorek stanowisko w sprawie obrony polskich lasów. Wskazuje w nim, że leśnictwo i gospodarka leśna powinny pozostać w wyłącznej gestii poszczególnych krajów członkowskich Unii Europejskiej. To reakcja na propozycję przeniesienia leśnictwa z kompetencji krajowych do wspólnych UE.

Fiskus wydał korzystną interpretację ws. aut po leasingu

Przekazanie bliskiej osobie firmowego auta wykupionego z leasingu w formie darowizny chroni przed zapłatą VAT.

Poczta Polska wydała komunikat ws. wypłat 13.emerytury

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podjął decyzję o wcześniejszej wypłacie trzynastych emerytur. Dzięki temu świadczenia roznoszone przez listonoszy trafią do odbiorców w całym kraju szybciej - poinformowała we wtorek Poczta Polska.

Praca zdalna a badanie alkomatem - jest stanowisko resortu

Kontrola trzeźwości pracowników pracujących zdalnie przez firmy, które ich zatrudniają, jest praktycznie niemożliwa.

Ile ochrony radnego przed zwolnieniem z pracy

Ochrona stosunku pracy radnego jest uzasadniona jedynie wtedy, gdy rozwiązanie tego stosunku miałoby związek ze sprawowaniem mandatu radnego.

Szefowa KRS reaguje na list 1800 prawników w obronie sędzi Knobel

Przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa, Dagmara Pawełczyk-Woicka odpowiedziała na list w obronie sędzi Joanny Knobel, która uniewinniła aktywistów oskarżonych o przerwanie mszy.