fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kadry

Obowiązkowe zwolnienie e-ZLA od 1 grudnia 2018 r.

Fotorzepa, Bartłomiej Zborowski
To już pewne: od 1 grudnia jedynym możliwym sposobem wystawienia zwolnienia lekarskiego będzie internet. Prezydent RP podpisał już ustawę zmieniającą termin wejścia w życie e-ZLA.

Od stycznia 2016 r. do końca maja 2018 r. lekarze wystawili w całej Polsce ponad 3,71 mln elektronicznych zwolnień. Według najnowszych danych, w całym kraju ponad 30 proc. zwolnień to te elektroniczne, tymczasem jeszcze w styczniu było ich niecałe 10 proc.

Najwięcej e-ZLA, wystawionych względem wszystkich zwolnień w maju br., wystawiono w województwie zachodniopomorskim (41,5 proc.). Na drugim miejscu uplasowało się województwo podlaskie (40,2 proc.), a trzecie jest województwo mazowieckie (37 proc.).

Podpisana przez prezydenta ustawa z 10 maja 2018 r. oficjalnie wydłuża okres, w którym będą mogły być wystawiane papierowe zwolnienia lekarskie – do 30 listopada 2018 r. Od 1 grudnia 2018 r. zwolnienia muszą być wystawiane wyłącznie w postaci elektronicznej. Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Źródło: www.zus.pl

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA