Mundurowi nie akceptują porozumienia central z rządem

Funkcjonariusze dostaną 500 zł podwyżki, ale nie są zadowoleni. Porozumienie z 2018 r, z którego rząd się jeszcze nie wywiązał, przewidywało więcej.

Mundurowi walczą o pieniądze z ZUS

SN rozstrzygnie trwające od lat wątpliwości, czy emerytowani wojskowi i policjanci mają prawo do drugiego świadczenia za opłacone w cywilu składki.

MSWiA: 500 zł podwyżki i awanse dla 80 tys. mundurowych

500 zł „na rękę” od 1 stycznia 2022 roku, awanse w ramach podwyższenia grup zaszeregowania dla funkcjonariuszy na najniższych etatach, odmrożenie funduszu nagród – to główne propozycje przedstawione przez wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika podczas poniedziałkowego spotkania ze stroną związkową.

Policjant traci odprawę, gdy przeszedł do wojska

Funkcjonariusze policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego czy Służby Wywiadu Wojskowego, którzy bezpośrednio po zakończeniu służby w formacjach mundurowych, podejmą zawodową służbę wojskową, bezpowrotnie tracą prawo do odprawy za okres wcześniejszej służby. O tym fakcie dowiadują się dopiero przy zwolnieniu z wojska.

CBŚP będzie jeździło autami dilerów narkotykowych

Prokurator pionu Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Gdańsku odebrał handlarzom narkotyków samochody i przekazał je CBŚP.

Błaszczak podpisał zakaz noszenia munduru przez fałszywych żołnierzy

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenie zakazujące noszenia wojskowych mundurów przez osoby podszywające się za żołnierzy Wojska Polskiego np. podczas strajków, demonstracji i zgromadzeń. Jest to odpowiedź na zachowania członków stowarzyszeń antyszczepionkowych, którzy podczas swoich akcji występują przebrani w mundury WP.

Komendant Główny Policji pozywa Sienkiewicza

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk zapowiedział w czwartek złożenie pozwu cywilnego przeciw byłemu ministrowi spraw wewnętrznych, Bartłomiejowi Sienkiewiczowi.

Pogranicznicy będą mogli wystawiać więcej mandatów

Wszystko za sprawą wprowadzonego w części Polski stanu wyjątkowego.

Kontrola operacyjna bez kontroli konstytucyjnej

Pod koniec czerwca 2021 r. Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie w sprawie zgodności z konstytucją RP niektórych przepisów regulujących stosowanie przez policję i inne służby ochrony państwa czynności operacyjno-rozpoznawczej, jaką jest kontrola operacyjna, która nazywana jest potocznie – choć nieprawidłowo – podsłuchem pozaprocesowym.

Marek Domagalski: Żołnierzom należy okazać respekt

Gonitwa posła z żołnierzami na oczach czekających na lukę w granicy polsko-białoruskiej imigrantów wymaga zbadania, ile było tam poselskiej troski, a ile braku respektu dla władzy i żołnierzy.

Polska przegrywa w Strasburgu. Chodzi o brutalność Policji

Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał wyrok dotyczący pobicia dwóch mężczyzn przez funkcjonariuszy policji w trakcie interwencji.

Wiącek do Dworczyka: narażali życie i zdrowie, teraz tracą na emeryturze

Funkcjonariusze tracą szansę na podwyższenie emerytury. Nie mogą wykazać okresów służby pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających zdrowiu i życiu, gdyż akta spraw, w których uczestniczyli, są po pewnym czasie niszczone. RPO interweniuje w tej sprawie u Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Prokuratura wzięła się za adwokata, który hejtował Straż Graniczną

Warszawska prokuratura okręgowa zajmie się sprawą wpisów na Twitterze dotyczących funkcjonariuszy Straży Granicznej, których autorem jest adwokat Piotr Barczak. Mecenas opublikował zdjęcia dowódców SG z komentarzem: „Wiecie, co zrobić, kiedy spotkacie ich na ulicy".

Straż graniczna odpowiada RPO w sprawie zatrzymań cudzoziemców na granicy

Komendant Główny Straży Granicznej udzielił odpowiedzi na pytania Rzecznika Praw Obywatelskich, w sprawie zwiększającej się liczby zatrzymanych cudzoziemców na "zielonej granicy" z Białorusią.

WSA: Policja nie mogła wydać zaświadczenia o przebiegu interwencji

Policja nie mogła wydać zaświadczenia o przebiegu interwencji.

Zmiany w umundurowaniu Państwowej Straży Pożarnej

Walizka nie będzie już elementem umundurowania w Państwowej Straży Pożarnej.

Emerytury funkcjonariuszy: staż cywilny będzie doliczany do wysługi

Także młodsi funkcjonariusze doliczą do emerytury mundurowej czas przepracowany w cywilu.