W 2023 roku MON chce powołać na ćwiczenia wojskowe nawet 200 tys. osób

W przyszłym roku Ministerstwo Obrony Narodowej przewiduje powołanie na ćwiczenia do 200 tysięcy osób. Chce także przyjąć ponad 17 tysięcy osób do służby zawodowej w armii.

MSWiA: Morawiecki zdecydował o dodatkowych milionach dla mundurowych

Związki zawodowe wynegocjowały m.in. dodatek graniczny w wysokości 450 zł brutto oraz zwiększenie do 6 proc. dodatku terenowego dla policjantów. Ponadto fundusz nagród w przyszłym roku dla czterech służb MSWiA zostanie zwiększony o 30 mln zł.

Śmiertelny wypadek w Kobyłce - są zarzuty dla policjanta

Funkcjonariusz policji, który doprowadził do śmiertelnego wypadku w Kobyłce pod Warszawą w lipcu tego roku usłyszał zarzuty - będzie odpowiadał za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym w stanie, którego następstwem była śmierć inna osoba, za które grozi kara pozbawienia wolności - podaje rmf24.pl.

Nawet 14 tys. dla wdowy i dzieci poległego mundurowego

Członkowie rodziny funkcjonariuszy, żołnierzy, druhów ochotniczych straży pożarnych oraz ratowników górskich, którzy podczas wypełniania swoich obowiązków stracili życie otrzymają z tego tytułu świadczenia.

Absolwentki tych kierunków wezwie wojsko

Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowuje projekt rozporządzenia Rady Ministrów, w którym wskaże grupy kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej.

Treść uchwały nie może prowadzić do sporów

Ekwiwalent pieniężny dla strażaków naliczany jest za każdą rozpoczętą godzinę od zgłoszenia wyjazdu z jednostki ochotniczej straży pożarnej.

Bohater operacji "Samum" wygrał w sądzie. Chodzi o ustawę dezubekizacyjną

Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał korzystny wyrok dla pułkownika Andrzeja Maronde. Był jednym z dwóch oficerów, którzy kierowali słynną operacją "Samum" i których objęła ustawa dezubekizacyjna - donosi portal Onet.pl.

Rząd szykuje świadczenie dla rodzin poległych mundurowych

Rząd chce wesprzeć finansowo najbliższych funkcjonariuszy, żołnierzy, druhów ochotniczych straży pożarnych oraz ratowników górskich, którzy podczas wypełniania swoich obowiązków stracili życie.

Rodzina bez zwrotu kosztów pogrzebu strażaka zmarłego podczas ćwiczeń

Zgodnie z przepisami ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, jednostka ponosi koszty pogrzebu w sytuacji, w której śmierć strażaka nastąpiła „na skutek wypadku pozostającego w związku z udziałem w akcji ratowniczej". Co jeśli funkcjonariusz poniesie śmierć w trakcie ćwiczeń?

Jaki sprzęt chroni nas na polskim niebie

W wojsku i służbach pracują drony i systemy antydronowe. Mają sprawdzać obiekty latające i ewentualnie je neutralizować.

Więcej potencjalnych wojskowych - MON zmienia wymogi ws. zdolności do służby

Jak podaje rmf24.pl, Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało projekt nowelizacji rozporządzenia dotyczącego kwalifikacji do m.in. wojskowej służby zawodowej. Nowelizacja ma obniżyć obecnie funkcjonujące wymagania zdrowotne i umożliwić powołanie większej liczbie chętnych.

Funkcjonariusze odpowiedzą za rozkazy niezgodne z prawem

Sądy orzekają, że działania na granicy z Białorusią są nielegalne. Pogranicznicy coraz częściej obawiają się konsekwencji karnych.

Mundurowi pod kancelarią premiera. Chcą podwyżek równych inflacji

W środę przed Kancelarią Premiera Rady Ministrów w Warszawie odbyła się manifestacja służb mundurowych. 7,8 proc. podwyżki i to od marca nie satysfakcjonuje związkowców. Nie pokrywa inflacji.

Wrze w Policji. 10 tys. zł dla komendantów, 300 zł dla szeregowych

Poruszenie w Policji wywołały kolejne potężne dysproporcje w nagrodach kwartalnych pomiędzy kadrą dowódczą a szeregowymi funkcjonariuszami - donosi RMF FM.

MSWiA: będzie nowe świadczenie dla rodzin mundurowych

Resort spraw wewnętrznych i administracji zapowiedział wprowadzenie świadczenia pieniężnego dla członków rodzin poległych funkcjonariuszy i żołnierzy.

Dodatek na lokal przysługuje, dopóki funkcjonariusz nie ma gdzie zamieszkać

Nabycie udziału w prawie własności lokalu nie pozbawia funkcjonariusza równoważnika pieniężnego za brak mieszkania, które nie spełnia określonych przepisami norm powierzchni mieszkalnej.

Policja ma problemy finansowe. Czeka na przelewy z ministerstwa

Niektórzy funkcjonariusze nie dostają już części świadczeń, kontrahenci policji zwracają uwagę, że muszą dłużej czekać na należności za swoje usługi i dostawy - ujawnił dziennikarz śledczy portalu tvn24.pl, Robert Zieliński.