Tomasz Pietryga: Za mundurem... nikt się nie ugania

Ład, który próbuje się zaprowadzić zmianą kodeksu karnego, rozsypuje się w starciu z rzeczywistością. Dostajemy fasadę, której nie pojmują obywatele, a świetnie rozumieją przestępcy.

Salomonowy wyrok w sprawie byłego funkcjonariusza SB

Przepis obniżający świadczenie także za czas pracy w wolnej Polsce narusza konstytucję – uznał w czwartek Sąd Najwyższy.

Ile po podwyżce zarobią policjanci, a ile ich szef

Od marca przeciętne uposażenie policjanta wyniesie 7361 zł (6795 zł bez nagrody rocznej). Więcej pieniędzy wpłynie również na konto szefa polskiej policji generała Jarosława Szymczyka. Bez dodatków jego wynagrodzenie wyniesie 9958 zł.

Żołnierki nie potrzebują staników. MON odpowiada RPO

Żołnierze zawodowi w Polsce dostają bielizny bez zróżnicowania płci - biustonosze czy figi damskie dostają tylko studentki w uczelniach wojskowych oraz szkołach podoficerskich. Rzecznik Praw obywatelskich właśnie opublikował odpowiedź Ministerstwa Obrony Narodowej na swoje wystąpienie w tej sprawie.

Ponad 500 zł obiecanej podwyżki dla funkcjonariuszy już od marca

Miesięczne uposażenie policjanta wraz z nagrodą roczną będzie większe o 532 zł. O 486 zł wzrośnie uposażenie, a nagroda o 40 zł.

Szybsza procedura naboru do Straży Więziennej

Szkoła dla funkcjonariuszy Służby Więziennej od września zostanie Akademią Wymiaru Sprawiedliwości.

Będzie dodatek "antyemerytalny" dla służb. Prezydent Duda podpisał ustawę

Funkcjonariusze i żołnierze zawodowi otrzymają nowe świadczenie po służbie trwającej co najmniej 15 lat - wynika z ustawy podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Użycie wysięgnika przez policjantów bezprawne. RPO interweniuje

Użycie strażackiego wysięgnika do obserwacji osób w mieszkaniu w okolicy pl. Piłsudskiego stołeczna policja tłumaczy koniecznością „sprawdzenia prewencyjnego”. Policja nie ma jednak kompetencji do prewencyjnego sprawdzenia lokalu - podaje Rzecznik Praw Obywatelskich.

ZUS: odprawa dla terytorialsów podlega oskładkowaniu

Świadczenie pieniężne wypłacane przez pracodawcę osobom powołanym do Wojsk Obrony Terytorialnej wlicza się do podstawy wymiaru składek – uznał ZUS.

Mundurowy musi mieć zgodę na otwarcie biznesu

Bez uzyskania pisemnej aprobaty przełożonego funkcjonariusz nie może podejmować dodatkowego zajęcia zarobkowego. Gdy chce prowadzić działalność gospodarczą, musi ją uzyskać już na etapie rejestracji.

Przez braki kadrowe komisariaty w Warszawie nie przyjmują zatrzymanych

Trzy pomieszczenia dla osób zatrzymanych warszawskiej policji zostały zamknięte. Powodem jest dramatyczna sytuacja kadrowa w warszawskim garnizonie. Zabrakło funkcjonariuszy, którzy mogliby pełnić służbę w policyjnych izbach zatrzymań - informuje portal rmf24.

Czy żołnierz zwolniony z zawodowej służby wojskowej otrzyma dwie odprawy?

Czy pracownikowi przysługuje odprawa emerytalna, jeżeli przed podjęciem pracy otrzymał odprawę z tytułu zwolnienia go z zawodowej służby wojskowej.

Doba na spakowanie i pojawienie się w wojsku

Od 2 do 16 dni mają trwać krótkotrwałe ćwiczenia rezerwistów. Mogą oni liczyć na rekompensatę utraconych w cywilu zarobków.

Wszyscy weterani poszkodowani otrzymają dodatkowe świadczenie

Aż 980 nowych osób uzyska prawo do dodatku dla weterana poszkodowanego.

RPO reaguje na problemy z żołnierskimi uposażeniami, urlopami oraz nadgodzinami

Do Rzecznika Praw Obywatelskich dotarły zgłoszenia żołnierzy oraz innych przedstawicieli służb mundurowych, że borykają się oni z problemami związanymi z waloryzacją kwoty bazowej swoich uposażeń, ale także przeciążeniem obowiązkami.

Policjanci zatrzymani za kradzież koksu o wartości 300 zł

Śląscy policjanci zostali zatrzymani podczas dokonywania kradzieży koksu, poinformowało rmf24.pl. Rozpoczęto wobec nich wewnętrzne postępowanie.

Zachęty do pozostania w mundurze

Funkcjonariusze i żołnierze zawodowi otrzymają nowe świadczenie po służbie trwającej co najmniej 15 lat.

Świadczenia dla rodzin poległych żołnierzy i funkcjonariuszy

Prawie 15 tys. zł miesięcznie będzie otrzymywać żona i dwoje dzieci policjanta, który zginie na służbie.