Zdjęła krzyż w szkole. Sąd Najwyższy: zostaje z przeprosinami

Siedmioosobowy skład Izby Kontroli Nadzwyczajnej SN nie wzruszył przeprosin, jakie nakazano szkole wobec nauczycielki, która zdjęła krucyfiks ze ściany pokoju nauczycielskiego.

Czarnek: kilkadziesiąt procent podwyżki dla nauczycieli

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nie wyklucza powiązania pensji nauczycielskich ze średnim krajowym wynagrodzeniem.

Czarnek obiecał: będą podwyżki pensji dla nauczycieli w 2022 r.

W przyszłym roku kalendarzowym na pewno będą kilkudziesięcioprocentowe podwyżki w ramach szerokiej reformy dla nauczycieli - zadeklarował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na antenie RMF FM.

Reforma edukacji ministra Czarnka - kurator oceni jakość pracy szkoły

Pod hasłem walki ze szkolną biurokracją minister edukacji chce, aby to nadzór pedagogiczny po kontroli sprawdził, jak kształcone są dzieci.

Sąd skazał nauczycielkę za spoliczkowanie ucznia

Okoliczność, że sprawiający problemy wychowawcze uczeń jest niegrzeczny nie uzasadnia uderzenia go w twarz - orzekł Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim.

Startuje rok szkolny 2021/22. Brakuje tysięcy nauczycieli

Dyrektorzy szkół mają problem ze skompletowaniem kadry przed zbliżającym się rokiem szkolnym. Najpilniej poszukiwani są nauczyciele przedmiotów ścisłych i języków obcych. Na stronach kuratoriów jest łącznie ponad 9,5 tys. ofert pracy - informuje portal Onet.pl.

To będzie jesień strajków - decyzje rządu rozsierdziły budżetówkę

Podwyżki dla polityków i prezesów państwowych spółek rozsierdziły pracowników budżetówki, których pensje zostały w zeszłym roku zamrożone. Żądają teraz 12-proc. wzrostu wynagrodzeń.

Rząd musi znaleźć pieniądze na podwyżki

Pensje urzędników miały być zamrożone także w przyszłym roku. Teraz władza proponuje im dodatkowe 4,4 proc., ale to wciąż za mało, by zatrzymać strajki.

Nauczyciele chcą podwyżek. NSZZ Solidarność wzywa rząd

Oświatowe związki zawodowe domagają się powiązania płac z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce.

Instruktor musiał wiedzieć o zdalnym nauczaniu - WSA o zwolnieniu z pracy w szkole za niewykonywanie obowiązków

Brak zalogowania do dziennika elektronicznego nie uzasadnia niewykonywania obowiązków. Oczekiwanie, że pracodawca przekaże polecenie pracy zdalnej przez telefon, jest nieracjonalne.

Informacje Ministerstwa Edukacji i Nauki na temat organizacji szczepień w szkołach

Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało informacje na temat organizacji szczepień w szkołach.

ZNP: w 2020 roku z zawodu nauczyciela zrezygnowało około 10 tysięcy osób

Ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym przychodzą również kolejne problemy, w tym przede wszystkim braki kadrowe przedszkoli i szkół podstawowych. Dyrektorzy placówek na ostatnią chwilę szukają nauczycieli, którzy mogliby podjąć się pracy w ich szkole. Najtrudniej znaleźć jest chętnych do nauczania przedmiotów ścisłych, informatyki czy języków obcych.

Za efektywne działania nauczycielowi należy się dodatek motywacyjny - wyrok NSA

Szczególnie skuteczne wykonywanie zadań przez nauczyciela może być wspierane finansowo.

Lista płac nauczycieli to nie informacja publiczna

Imienna karta wypłacanych pensji nie jest informacją o sprawach publicznych. Nie można żądać jej udostępnienia.

Wyższe pensje dla nauczycieli

Związek Nauczycielstwa Polskiego złożył do Sejmu projekt inicjatywy obywatelskiej, dotyczący powiązania płacy nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w kraju.

Będą darmowe szczepienia na grypę dla lekarzy i nauczycieli

Rząd nie chce ryzykować, że do zakażeń Covid-19 dojdzie grypa. Proponuje bezpłatne szczepionki dla grup zawodowych mających największy kontakt z ludźmi.

RPO krytykuje rządowy projekt odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół

Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisław Trociuk rzedstawił ministrowi członkowi Rady Ministrów Michałowi Wójcikowi krytyczne uwagi do projektu nowelizacji Prawa oświatowego oraz innych ustaw.

Kary więzienia dla dyrektorów szkół. ZNP wydało opinię: potwarz dla nauczycieli

Nowelizacja Prawa oświatowego ma na celu wprowadzenie instytucji pozaprawnego i pozamerytorycznego wywierania nacisku na działania podejmowane w ramach czynności zarządczych przez dyrektora szkoły - uważa Związek Nauczycielstwa Polskiego.