Wykształcenie Ukraińca musi być właściwie potwierdzone

Uznanie dokumentów wydanych na terytorium Ukrainy, potwierdzających kwalifikacje do wykonywania określonych zawodów, wygląda inaczej w zależności od tego, kiedy uzyskano dyplom.

ZNP alarmuje: wracają godziny karciane - tym razem jako "czarnkowe"

Związek Nauczycielstwa Polskiego odrzuca projekt nowelizacji Karty Nauczyciela przygotowany przez resort edukacji i nauki.

Będą zmiany w Karcie nauczyciela. Resort Czarnka ujawnił szczegóły

Mniej stopni awansu i godzina tygodniowo obowiązkowych konsultacji z uczniami lub rodzicami – takie zmiany w Karcie nauczyciela szykuje ministerstwo.

Nauczyciele przepracują dodatkową godzinę w ramach "czarnkowego"

Ministerstwo Edukacji i Nauki kończy prace nad kolejnymi zmianami w Karcie nauczyciela - donosi "Głos Nauczycielski".

Nauczycielom musi wystarczyć 4,4 proc. podwyżki

Średnie wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie od maja o 4,4 proc., a subwencja oświatowa – o 1,6 mld zł – zadecydował Sejm, odrzucając poprawki Senatu do nowelizacji Karty nauczyciela.

Nauczyciele nie dostaną 20-proc. podwyżki

Sejmowa komisja odrzuciła senacką poprawkę zwiększającą podwyżki dla pedagogów do 20 proc. Tak rekomendował resort edukacji.

Skromne podwyżki dla nauczycieli

3079 zł brutto pensji zasadniczej dostanie od maja początkujący nauczyciel z przygotowaniem pedagogicznym i tytułem magistra. Zarobi więcej o 130 zł brutto.

Nauczyciele chcą 20-proc. podwyżek. Nowy projekt PiS zakłada 4,4 proc.

Oczekujemy 20-procentowego wzrostu wynagrodzenia nauczycieli i podjęcia rozmów w sprawie wzrostów wynagrodzenia pracowników niebędących nauczycielami – powiedział prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Nauczycielka zawieszona za antyukraińskie wypowiedzi

Jak podaje onet.pl, zatrudniona w szkole podstawowej w Sosnowcu mogła dopuścić się czynu karalnego jakim miało być nawoływanie na nienawiści na tle narodowym. Za swoje zachowanie została zawieszona w pełnieniu obowiązków służbowych.

PiS szykuje podwyżkę dla nauczycieli. Projekt w Sejmie

Średnie wynagrodzenie nauczycieli ma od 1 maja 2022 r. wzrosnąć o 4,4 proc. - przewiduje projekt złożony we wtorek w Sejmie przez grupę posłów PiS. W projekcie przewidziano również zwiększenie subwencji oświatowej dla samorządów.

Pracownicy ze wschodu boją się dyscyplinarek

Część nauczycielek z Ukrainy, które są w Polsce, formalnie wciąż ma zatrudnienie w ojczyźnie i dostaje z tego tytułu dwie trzecie pensji w trybie przestoju. Pracodawca może je w każdej chwili wezwać do pracy.

Dzieci mogą tłoczyć się w przedszkolu i żłobku

Z wytycznych sanepidu dotyczących placówek dla najmłodszych zniknęły normy powierzchni, którą musi mieć zapewnione dziecko.

Dla uchodźców może zabraknąć nauczycieli

Do szkół ściągniemy emerytów, a nauczyciele, którzy się zgodzą, będą pracować więcej niż 1,5 etatu.

Przemysław Czarnek odwołał rektora Uniwersytetu Wrocławskiego

Zgodnie z doniesieniami wrocławskich mediów, minister edukacji i nauki podjął dziś decyzję o wygaszeniu mandatu rektora, którego funkcję pełnił prof. Przemysław Wiszewski.

Sąd: uczenie on-line bez dodatku za trudne warunki pracy

Jeśli nauczyciel podczas nauki w pandemii nie prowadził zajęć online, nie powinien mieć wypłaconego dodatku za trudne warunki pracy.

Pensje nauczycieli są jawne. Pełnią funkcje publiczne

Każdy może żądać informacji o zarobkach konkretnych nauczycieli. Tylko wysokość niektórych dodatków nie może zostać ujawniona.

Nauczyciel może podać uczniowi adrenalinę

W razie wstrząsu anafilaktycznego pracownik oświaty może i powinien zaaplikować dziecku lek – zapewnia resort zdrowia.

Sąd: Za prowadzenie zdalnych lekcji z domu można dostać naganę

To pracodawca decyduje o tym, skąd nauczyciel prowadzi nauczanie online.