Wykształcenie Ukraińca musi być właściwie potwierdzone

Uznanie dokumentów wydanych na terytorium Ukrainy, potwierdzających kwalifikacje do wykonywania określonych zawodów, wygląda inaczej w zależności od tego, kiedy uzyskano dyplom.

Tyle zarobi lekarz, tyle diagnosta, a tyle salowa

Podwyżki minimalnych wynagrodzeń w służbie zdrowia wyniosą w zależności od grupy od 17 do 41 procent. Ile zarobią od 1 lipca poszczególne grupy medyków?

Od lipca płace w służbie zdrowia mają iść w górę o 30 procent

Od lipca rząd podwyższy średnio o 30 proc. minimalne pensje zasadnicze części pracowników podmiotów leczniczych.

Odszkodowania dla pacjentów – trzeba zrobić krok naprzód

System powinien bowiem służyć poszkodowanym, a nie dawać interesujące dodatkowe zajęcie określonej grupie zawodowej. Naprawa szkód doznanych przez pacjentów następowała na preferencyjnych warunkach i w uproszczonym trybie.

Łukasz Jankowski został wybrany na nowego prezesa NRL

Łukasz Jankowski został wybrany na nowego prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej - do tej pory pełnił funkcję prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Do lekarza zapiszemy się w sieci

Dotychczas pacjenci otrzymali ponad miliard e-recept i 70 mln e-skierowań. Pora na e-rejestrację do specjalistów.

Finansowy zastrzyk dla wielkopolskich szpitali

Pieniądze, a dokładnie 80 mln zł, mogą zostać przeznaczone na zakup niezbędnego wyposażenia, w tym do diagnostyki, środków ochrony indywidualnej lub zakup karetek.

NIK: 15 tys. zł dodatku covidowego za 30 minut pracy w skali miesiąca

Najwyższa Izba Kontroli zbadała wypłacanie dodatków covidowych dla medyków. W przeprowadzonej kontroli w czterech placówkach w woj. zachodniopomorskim ujawniono szereg nieprawidłowości, w tym m.in. dodatki w wysokości 15 tys. zł za 30 minut pracy w skali miesiąca - informuje branżowy portal rynekzdrowia.pl.

Niedzielski o L4 z teleporad: będzie spotkanie z prezes ZUS w tej sprawie

- E-zwolnienie powinno funkcjonować w zdalnym trybie - mówił Adam Niedzielski pytany w piątek przez dziennikarzy o spór lekarzy z ZUS, który kontroluje L4 wydane w ramach teleporady. Minister zdrowia powiedział, że będzie o tym rozmawiał z prezes ZUS Gertrudą Uścińską.

ZUS sprawdza zwolnienia lekarskie z teleporad

Zwolnienia lekarskie wystawione przez lekarzy podczas teleporad udzielonych podczas epidemii COVID-19 znalazły się na celowniku ZUS. Lekarze są wzywania do składania wyjaśnień. Muszą się tłumaczyć m.in. z tego dlaczego nie przeprowadzili tzw. badania fizykalnego pacjenta.

Co piąty SOR może zostać zamknięty

Przez covid i inflację szpitale nie zdążyły spełnić ministerialnych wymogów. Będą miały więcej czasu.

Rodzaj świadczenia wypłaconego pielęgniarce z tytułu COVID-19 do korekty

Jeżeli pracodawca wypłacił pracownikowi służby zdrowia, który zaraził się koronawirusem od pacjenta, wynagrodzenie chorobowe, musi wypłacić mu wyrównanie świadczenia z odsetkami oraz skorygować dokumenty złożone w ZUS.

Pielęgniarka w DPS zarobi tyle, co w przychodni

Dom pomocy społecznej będzie udzielał świadczeń zdrowotnych, a wynagrodzenia jego personelu medycznego sfinansuje NFZ.

Pacjent covidowy jak każdy inny z chorobą zakaźną

Pacjent chory na covid będzie traktowany jak każdy inny chory na chorobę zakaźną.

Lekarze mają problemy z leczeniem Ukraińców. Brakuje tłumaczy

Za nieprawidłową diagnozę czy leczenie, spowodowane niezrozumieniem ukraińskiego pacjenta medycy mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

Pół miliarda zł na podratowanie systemu ochrony zdrowia

Wybrane szpitale, placówki naukowe i podmioty specjalizujące się w leczeniu chorób onkologicznych będą mogły nabyć dodatkowe wyposażenie i przeprowadzić inwestycje.

Siedem milionów euro dla poradni specjalistycznych z Dolnego Śląska

Pieniądze mają pomóc w zakupie sprzętu, przyczyniając się do poprawy jakości i dostępności oferowanych usług diagnostycznych i leczniczych. Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane do 18 maja.

Orzekanie o zdarzeniach medycznych bez prawników. Błędne kierunki zmian

Rozwiązania dotyczące świadczeń kompensacyjnych stwarzają niebezpieczny labirynt w dochodzeniu praw pacjenta, który wybierając tryb świadczeń kompensacyjnych, zobowiązany jest zrezygnować z możliwości dochodzenia tych praw przed sądem.