Od lipca podwyżki w służbie zdrowia. Sejm przyjął ustawę

W czwartek Sejm uchwalił ustawę o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw.

W służbie zdrowia od lipca będą znaczne podwyżki wynagrodzenia

Technicy elektroradiologii zostaną przeniesieni do innej grupy zaszeregowania – wynika z jednej z poprawek do nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Pielęgniarki bez podwyżki. Sąd: liczy się stanowisko, a nie wykształcenie

Nie ma przepisów, które zobowiązują pracodawcę do podnoszenia wynagrodzenia zasadniczego pracownikowi, gdy uzupełnił wykształcenie i ma kwalifikacje wyższe od wymaganych na danej funkcji.

Szpitale bezprawnie ograniczają odwiedziny pacjentów

Kwadrans, w wybrane dni lub wcale – w ten sposób łamane jest prawo pacjenta do kontaktu.

Wykształcenie Ukraińca musi być właściwie potwierdzone

Uznanie dokumentów wydanych na terytorium Ukrainy, potwierdzających kwalifikacje do wykonywania określonych zawodów, wygląda inaczej w zależności od tego, kiedy uzyskano dyplom.

Tyle zarobi lekarz, tyle diagnosta, a tyle salowa

Podwyżki minimalnych wynagrodzeń w służbie zdrowia wyniosą w zależności od grupy od 17 do 41 procent. Ile zarobią od 1 lipca poszczególne grupy medyków?

Od lipca płace w służbie zdrowia mają iść w górę o 30 procent

Od lipca rząd podwyższy średnio o 30 proc. minimalne pensje zasadnicze części pracowników podmiotów leczniczych.

Odszkodowania dla pacjentów – trzeba zrobić krok naprzód

System powinien bowiem służyć poszkodowanym, a nie dawać interesujące dodatkowe zajęcie określonej grupie zawodowej. Naprawa szkód doznanych przez pacjentów następowała na preferencyjnych warunkach i w uproszczonym trybie.

Łukasz Jankowski został wybrany na nowego prezesa NRL

Łukasz Jankowski został wybrany na nowego prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej - do tej pory pełnił funkcję prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Do lekarza zapiszemy się w sieci

Dotychczas pacjenci otrzymali ponad miliard e-recept i 70 mln e-skierowań. Pora na e-rejestrację do specjalistów.

Finansowy zastrzyk dla wielkopolskich szpitali

Pieniądze, a dokładnie 80 mln zł, mogą zostać przeznaczone na zakup niezbędnego wyposażenia, w tym do diagnostyki, środków ochrony indywidualnej lub zakup karetek.

NIK: 15 tys. zł dodatku covidowego za 30 minut pracy w skali miesiąca

Najwyższa Izba Kontroli zbadała wypłacanie dodatków covidowych dla medyków. W przeprowadzonej kontroli w czterech placówkach w woj. zachodniopomorskim ujawniono szereg nieprawidłowości, w tym m.in. dodatki w wysokości 15 tys. zł za 30 minut pracy w skali miesiąca - informuje branżowy portal rynekzdrowia.pl.

Niedzielski o L4 z teleporad: będzie spotkanie z prezes ZUS w tej sprawie

- E-zwolnienie powinno funkcjonować w zdalnym trybie - mówił Adam Niedzielski pytany w piątek przez dziennikarzy o spór lekarzy z ZUS, który kontroluje L4 wydane w ramach teleporady. Minister zdrowia powiedział, że będzie o tym rozmawiał z prezes ZUS Gertrudą Uścińską.

ZUS sprawdza zwolnienia lekarskie z teleporad

Zwolnienia lekarskie wystawione przez lekarzy podczas teleporad udzielonych podczas epidemii COVID-19 znalazły się na celowniku ZUS. Lekarze są wzywania do składania wyjaśnień. Muszą się tłumaczyć m.in. z tego dlaczego nie przeprowadzili tzw. badania fizykalnego pacjenta.

Co piąty SOR może zostać zamknięty

Przez covid i inflację szpitale nie zdążyły spełnić ministerialnych wymogów. Będą miały więcej czasu.

Rodzaj świadczenia wypłaconego pielęgniarce z tytułu COVID-19 do korekty

Jeżeli pracodawca wypłacił pracownikowi służby zdrowia, który zaraził się koronawirusem od pacjenta, wynagrodzenie chorobowe, musi wypłacić mu wyrównanie świadczenia z odsetkami oraz skorygować dokumenty złożone w ZUS.

Pielęgniarka w DPS zarobi tyle, co w przychodni

Dom pomocy społecznej będzie udzielał świadczeń zdrowotnych, a wynagrodzenia jego personelu medycznego sfinansuje NFZ.

Pacjent covidowy jak każdy inny z chorobą zakaźną

Pacjent chory na covid będzie traktowany jak każdy inny chory na chorobę zakaźną.