Reklama
Rozwiń
Reklama

Prokuratura zmieniła decyzję ws. żołnierzy zatrzymanych na granicy

Prokuratura uchyliła część środków zapobiegawczych wobec dwóch żołnierzy zatrzymanych przez Żandarmerię Wojskową za złamanie procedur posługiwania się bronią na granicy z Białorusią.

Publikacja: 20.06.2024 08:12

Prokuratura zmieniła decyzję ws. żołnierzy zatrzymanych na granicy

Foto: Bloomberg

dgk

Informację taką podało w środę RMF24. 

W marcu żołnierze patrolujący granicę polsko-białoruską oddali 43 strzały ostrzegawcze w związku z próbą przekroczenia granicy przez grupę migrantów. Do zatrzymania trzech żołnierzy doszło 29 marca. Jak twierdzi Żandarmeria Wojskowa, zatrzymanie przebiegło zgodnie z procedurami, żołnierzom prewencyjnie założono kajdanki. Po doprowadzeniu zatrzymanych do Działu ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ w Białymstoku, śledczy postawili dwóm z nich zarzuty przekroczenia uprawnień i narażenia życia innych osób. Żołnierze zostali też zawieszeni w wykonywaniu obowiązków służbowych. 

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Sądy i trybunały
Waldemar Żurek ujawnia projekt reformy KRS. Liczy na poparcie prezydenta
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Nieruchomości
Można już składać wnioski o bon ciepłowniczy. Ile wynosi i komu przysługuje?
Służby mundurowe
W 2026 roku wojsko wezwie nawet 235 tys. osób. Kto jest na liście?
Nieruchomości
Ważne zmiany dla każdego, kto planuje budowę. Ustawa przyjęta
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Nieruchomości
Rząd kończy z patologiami w spółdzielniach mieszkaniowych. Oto, co chce zmienić
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama