fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ile czsu należy przechowywać ewidencję  czasu pracy

AdobeStock
Okres, przez jaki trzeba trzymać dokumenty związane z rejestrowaniem czasu pracy, zależy od daty zatrudnienia pracownika oraz od tego, czy pracodawca złożył za niego raporty informacyjne.

Przez jaki okres należy przechowywać ewidencję czasu pracy pracownika zatrudnionego od kilku lat? Pracuje u nas kilka osób. Wszystkie zostały zatrudnione przed 2019 r. – pyta czytelniczka.

Czytaj także: Ewidencja czasu pracy nie wystarczy

Jeżeli za te osoby płatnik nie złożył raportów informacyjnych w ZUS, ewidencję czasu pracy należy przechowywać przez trzy lata. Niektóre dokumenty związane z czasem pracy, które obecnie wchodzą w skład dokumentów dotyczących czasu pracy, należy jednak trzymać przez cały okres objęty tym dokumentem oraz przez kolejne trzy lata.

Ważna data zatrudnienia

Czas, przez jaki należy przechowywać dokumentację związaną z czasem pracy, jest uzależniony od momentu zatrudnienia pracownika oraz od tego, czy pracodawca złożył za niego raporty informacyjne:

? wobec zatrudnionych 1 stycznia 2019 r. lub później – obowiązuje nowy okres przechowywania dokumentacji (10 lat od zakończenia roku kalendarzowego, w którym ustało zatrudnieni...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA