fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firmowy wyjazd bez PIT - interpretacja podatkowa

Wyjazd firmowy
Adobe Stock
W przypadku pokrycia przez pracodawcę kosztów związanych z imprezą szkoleniowo-integracyjną dla niektórych pracowników oraz ich rodzin, po stronie tych osób nie powstanie przychód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 21 września 2020 r. (0114- KDWP.4011.71.2020.1.KS1).

Spółka planowała zorganizować kilkudniowy wyjazd na zagraniczną konferencję dla swoich pracowników oraz jednego członka rodziny. Na wyjazd mieli być zaproszeni jedynie pracownicy mający co najmniej 20 letni staż pracy w firmie. Koszty wyjazdu miały się składać z kosztu przejazdu, zakwaterowania w hotelu, wyżywienia, organizacji konferencji szkoleniowych oraz imprez integracyjnych, a także wycieczek. Wydatki te miały zostać sfinansowane przez spółkę ze środków obrotowych. Spółka planowała wynająć inne przedsiębiorstwo do organizacji wyjazdu i pokryć koszty na podstawie wystawionej przez nie faktury.

Czytaj także: Podróż służbowa a zwolnienie PIT: sytuacja pracownika i osób nie na etacie jest różna

Spółka wystąpiła z wnioskiem do KIS o wydanie indywidualnej interpretacji, wskazała, że udział będzie dobrowolny zarówno dla pracow...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA