Dotacje dla firm z programu Inteligentny rozwój

Opublikowany harmonogram naboru wniosków na 2016 r. wyraźnie pokazuje, że przedsiębiorcy będą mieli o co walczyć. Do zdobycia będą granty na prowadzenie badań, doskonalenie własnych produktów, wdrażanie nowych rozwiązań, a także międzynarodową ekspansję.

Publikacja: 04.12.2015 05:40

Dotacje dla firm z programu Inteligentny rozwój

Foto: www.sxc.hu

Przedsiębiorcy, którzy myślą o zdobyciu unijnego wsparcia, mogą korzystać z różnych źródeł finansowania. W każdym województwie realizowany jest program regionalny adresowany głównie do firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które na jego obszarze zdecydują się przeprowadzić inwestycję. Część firm ma także do dyspozycji program „Polska wschodnia", wspierający prace realizowane w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

Wreszcie pozostaje program ogólnokrajowy „Inteligentny rozwój". Środki, jakie przeznaczono na jego realizację, mają wspierać najbardziej ambitne projekty badawcze, rozwojowe, związane z wprowadzaniem i wykorzystywaniem nowoczesnych technologii i procesów, a także z ochroną własności przemysłowej, pozyskiwaniem kapitału (np. przez giełdę lub od instytucji typu venture capital) czy wreszcie międzynarodową ekspansją (poprzez ogólne i branżowe programy wsparcia eksportu).

Pozostało 92% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Samorząd
Krzyże znikną z warszawskich urzędów. Trzaskowski podpisał zarządzenie
Prawo pracy
Od piątku zmiana przepisów. Pracujesz na komputerze? Oto, co powinieneś dostać
Praca, Emerytury i renty
Babciowe przyjęte przez Sejm. Komu przysługuje?
Spadki i darowizny
Ten testament wywołuje najwięcej sporów. Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok
Sądy i trybunały
Sędzia WSA ujawnia, jaki tak naprawdę dostęp do tajnych danych miał Szmydt