Jak zapobiegać nieautoryzowanym transakcjom w przedsiębiorstwie?

Na ataki cyberprzestępców narażony jest każdy przedsiębiorca, który wykorzystuje bezgotówkowe metody płatności, a kwestie bezpieczeństwa odkłada na dalszy plan. Są sposoby, by zminimalizować ryzyko.

Publikacja: 17.05.2024 04:30

Jak zapobiegać nieautoryzowanym transakcjom w przedsiębiorstwie?

Foto: Adobe Stock

Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju nowoczesnych metod płatności, wspieranych wielowymiarową promocją oraz rozprzestrzeniającym się trendem zmniejszania limitów dla transakcji gotówkowych. Doprowadziło to do kolejnego wzrostu liczby zrealizowanych transakcji bezgotówkowych, z których wedle danych opublikowanych w raporcie przeprowadzonym przez PolCard „Preferencje płatnicze Polaków 2024”, regularnie korzysta już blisko 75 proc. Polaków. Wyniki tego rodzaju badań, wpływają coraz bardziej na decyzje biznesowe przedsiębiorców, którzy kierując się preferencjami klientów, starają się udostępnić im możliwie najszerszą gamę metod płatności, zwiększając szansę na to, iż ci skorzystają z ich usług. Ponadto, znając zalety nowoczesnych metod płatności przedsiębiorcy również decydują się na wykorzystanie ich, celem spłaty zobowiązań zaciągniętych w trakcie prowadzenia działalności. Na co powinni jednak zwrócić szczególną uwagę?

Pozostało 92% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Paliwo będzie droższe o 50 groszy na litrze, rachunki za gaz o jedną czwartą
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
Podatki
Wykup samochodu z leasingu – skutki w PIT i VAT
Nieruchomości
Jak kwestionować niezgodne z prawem plany inwestycyjne sąsiada? Odpowiadamy
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Nieruchomości
Wywłaszczenia pod inwestycje infrastrukturalne. Jakie mamy prawa?