fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Meksyk w styczniu zacznie szczepić na COVID-19 seniorów

Przygotowanie do szczepienia na COVID-19
AFP
Na początku stycznia w Meksyku mają zakończyć się szczepienia na COVID-19 pracowników ochrony zdrowia. W drugiej połowie stycznia mają rozpocząć się szczepienia seniorów - poinformował prezydent kraju, Andres Manuel Lopez Obrador.

W Meksyku od dwóch dni szczepionka na COVID-19 podawana jest pracownikom ochrony zdrowia.

W ciągu ostatniej doby w kraju wykryto 6 217 nowych zakażeń koronawirusem i 400 zgonów chorych na COVID-19. Łącznie w Meksyku wykryto jak dotąd 1 383 434 zakażenia i 122 426 zgonów chorych na COVID-19.

- Skończymy (ze szczepieniem) pracowników ochrony zdrowia... w drugiej połowie stycznia rozpoczniemy (szczepienia) seniorów - poinformował prezydent kraju, Lopez Obrador w nagraniu umieszczonym na Twitterze.

Prezydent zapewnił, że tym seniorom, którzy mają problem z opuszczeniem domu, szczepionka zostanie dostarczona do miejsca zamieszkania.

Do marca Meksyk ma otrzymać szczepionki pozwalające wyszczepić od 700 do 750 tysięcy osób.

Jak dotąd do kraju dotarły dwie partie szczepionek koncernu Pfizer i firmy BioNTech.

W styczniu do Meksyku ma zacząć docierać szczepionka na COVID-19 chińsko-kanadyjskiego koncernu CanSino Biologics - łącznie Meksyk zamówił 35 mln dawek tej szczepionki. W odróżnieniu od szczepionki Pfizera w przypadku szczepionki CanSino Biologics odporność przeciw COVID-19 ma zapewniać podanie jednej dawki szczepionki.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA