fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus: prawa i obowiązki osoby odbywającej kwarantannę

Adobe Stock
Przekazane telefonicznie rozstrzygnięcie o rozpoczęciu kwarantanny powinno być doręczone również na piśmie. Otrzymujący taką decyzję może – w ciągu 14 dni – odwołać się do wojewódzkiego inspektora sanitarnego.

Nadal pozostaje w mocy część ograniczeń, których celem jest zapobieganie szerzeniu się zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Mogą one mieć różny charakter i dotkliwość, zwłaszcza, jeżeli wiążą się z zakazem opuszczania danego miejsca w związku z zastosowaną kwarantanną. Takie odosobnienie nie pozostaje bez wpływu na funkcjonowanie życia codziennego, a w okresie wakacyjnym – realizację wcześniej zaplanowanych wyjazdów. Informacja o jego przebiegu pomaga w przetrwaniu tego okresu i przynajmniej w części – usunięciu towarzyszącej mu niepewności.

Czytaj także:

Koronawirus: transgraniczna praca bez kwarantanny

Dla kogo przymusowy postój?

Kwarantanna to odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych (art. 2 pkt 12 ustawy z 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, dalej: Ustawa). Nie jest zatem pojęciem nowy...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA