Nadal pozostaje w mocy część ograniczeń, których celem jest zapobieganie szerzeniu się zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Mogą one mieć różny charakter i dotkliwość, zwłaszcza, jeżeli wiążą się z zakazem opuszczania danego miejsca w związku z zastosowaną kwarantanną. Takie odosobnienie nie pozostaje bez wpływu na funkcjonowanie życia codziennego, a w okresie wakacyjnym – realizację wcześniej zaplanowanych wyjazdów. Informacja o jego przebiegu pomaga w przetrwaniu tego okresu i przynajmniej w części – usunięciu towarzyszącej mu niepewności.
Czytaj także:
Koronawirus: transgraniczna praca bez kwarantanny
Dla kogo przymusowy postój?
Kwarantanna to odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych (art. 2 pkt 12 ustawy z 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, dalej: Ustawa). Nie jest zatem pojęciem nowy...
Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.