fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ułatwienia dla wykonawców w nowych zamówieniach publicznych - rozmowa z prezesem UZP Hubertem Nowakiem

Hubert Nowak
materiały prasowe
Przedsiębiorca powinien mieć prawo do informacji o zamówieniu, a także o planowaniu jego udzielenia – mówi Hubert Nowak, prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Rz: Nowe prawo zamówień publicznych zostało już uchwalone i wejdzie w życie za ponad rok. Czekamy teraz na pełną elektronizację zamówień. Kiedy wszystkie postępowania będą prowadzone online?

Hubert Nowak: 1 stycznia 2021 roku, to data wejścia w życie nowego prawa zamówień publicznych i pełnej elektronizacji zamówień publicznych. To unikalna sytuacja, że te dwa projekty mają wspólną datę wejścia w życie, i co ważne - nowe prawo zamówień publicznych będzie już referencyjne dla prowadzonej aktualnie przez Urząd Zamówień Publicznych elektronizacji. Warto również podkreślić na przyszłość, że nieuchronne powiązanie prawa zamówień publicznych z elektronizacją będzie się każdorazowo wiązało z koniecznością dostosowania narzędzia elektronicznego do zmienianego prawa.

- Portal e-zamówienia działa z powodzeniem na Ukrainie. U nas Platforma e-Zamówienia miała być uruchomiona prawie rok temu, ale tak się nie stało. Dlaczego do tej pory w Pol...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA