Kontrahent w procesie restrukturyzacji – czy jest się czego obawiać

Nawiązanie i kontynuowanie relacji biznesowych z podmiotem będącym w trakcie restrukturyzacji jest bezpieczne, jeśli podczas takiej współpracy weźmie się pod uwagę kilka ważnych kwestii.

Publikacja: 07.05.2024 04:30

Kontrahent w procesie restrukturyzacji – czy jest się czego obawiać

Foto: Adobe Stock

Przedsiębiorcy, którzy zmagają się z problemami z płynnością finansową i przechodzą przejściowe kłopoty finansowe, często decydują się na otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. Wśród przedsiębiorców obserwujemy małą świadomość skutków otwarcia postępowań restrukturyzacyjnych, a wiadomość o ich otwarciu wywołuje niepokój i mnóstwo wątpliwości. Czy ryzyko, które i tak wpisane jest w istotę prowadzenia działalności gospodarczej, znacząco rośnie w przypadku współpracy z restrukturyzowanym podmiotem? Jak wygląda współpraca z kontrahentem w restrukturyzacji? W niniejszym artykule postaram się wyjaśnić, dlaczego nie należy mieć obaw przed nawiązywaniem współpracy z podmiotem będącym w trakcie procesu naprawczego i na jakie kwestie należy podczas takiej współpracy zwrócić uwagę.

Pozostało 92% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Prawnicy
Jeden z najbardziej znanych prawników w Polsce odsunięty od zajęć ze studentami
Prawo dla Ciebie
Pokłosie afery Collegium Humanum? Będzie zaostrzenie przepisów o studiach podyplomowych
Edukacja i wychowanie
Duże zmiany w szkołach od 1 września 2024 r. Nowacka podpisała rozporządzenie
Samorząd
Krzyże w warszawskich urzędach zakazane. Sprawa trafi do prokuratury
Praca, Emerytury i renty
Czternasta emerytura - rząd proponuje termin