fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Pawłowicz: Morda to morda, a nie wulgarne słowo

Krystyna Pawłowicz
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Morda to jest morda, to nie jest żadne słowo wulgarne pod adresem pani Gasiuk-Pihowicz - mówiła podczas przesłuchania kandydatów do TK przed sejmową komisją sprawiedliwości kandydatka PiS Krystyna Pawłowicz. "Czy strony na posiedzeniach TK będą się mogły do siebie zwracać tradycyjnym, polskim "morda w kubeł”?" - kpi Roman Giertych.

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka miała wczoraj przesłuchać kandydatów PiS do TK, Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza.

Przesłuchała tylko Pawłowicz, bo przewodniczący komisji Marek Ast niespodziewanie skrócił posiedzenie.

Podczas przesłuchania Pawłowicz była pytana m.in. o słowa, których podczas posiedzeń komisji w poprzedniej kadencji parlamentu używała wobec posłów opozycji.

Podczas jednego z posiedzeń, w kwietniu 2018, zaapelowała do nich, by "opanowali lewackie chamstwo swojej przedstawicielki (Kamili Gasiuk-Pihowicz - red.), która bez obrażania kogokolwiek nie potrafi otworzyć mordy".

Wcześniej odezwała się podobnie do posłów zasiadających w komisji sprawiedliwości, każąc im "zamknąć mordy". Zdarzyło się to w lipcu 2017, krótko po tym, jak Jarosław Kaczyński krzyczał z sejmowej mównicy do opozycji, by "nie wycierała sobie mord zdradzieckich nazwiskiem jego brata".

- Macie mordy, tak jak prezes powiedział. Zdradzieckie mordy - mówiła do posłów.

Wczoraj, tłumacząc się przed komisją stwierdziła, że "morda" to nie jest słowo wulgarne, a w przypadku Kamili Gasiuk-Pihowicz była to reakcja na jej "chamskie zachowanie".

- Morda to jest morda, to nie jest żadne słowo wulgarne pod adresem pani Gasiuk-Pihowicz - stwierdziła posłanka.

Wypowiedź kandydatki na sędzię Trybunału Konstytucyjnego skomentował na Twitterze Roman Giertych.

"Czy w związku z oświadczeniem K. Pawłowicz akceptującym słowo „morda”, strony na posiedzeniach TK będą się mogły do siebie zwracać tradycyjnym, polskim „ morda w kubeł”?" - pyta ironicznie mecenas. i Dodaje: "Kubeł to przecież też neutralne słowo".

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA