fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Pawłowicz do Gasiuk-Pihowicz: Opanuj swoje chamstwo, kobieto

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Kolejna ostra wypowiedź posłanki Prawa i Sprawiedliwości Krystyny Pawłowicz.

We wtorek sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zajęła się projektem nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa Andrzeja Matusiewicza. Posłanka Nowoczesnej apelowała m.in. by komisja odroczyła prace nad projektem ze względu na toczące się rozmowy z Komisją Europejską. – Powaga wymaga, byście państwo nie prowadzili ciuciubabki, że tu jedna ustawa o tu druga  – powiedziała. 

Gasiuk-Pihowicz podkreślała też, że ustawa przekazuje pełnię władzy  prezydentowi wyboru osoby, która będzie kierować Sądem po „usunięciu” przez PiS obecnej I Prezes SN. 

To spotkało się z ostrą reakcją Krystyny Pawłowicz - Mam apel żeby lewa część sali opanowała chamstwa lewackie swojej przedstawicielki, która nie potrafi bez obrażania kogokolwiek mordy swojej otworzyć – powiedziała. 

Politycy PO podkreślali, że PiS nie zareagowało na wypowiedź posłanki.

Dyskusja przeniosła się później na Twitter. Gasiuk-Pihowicz zapowiedziała wniosek do Komisji Etyki w sprawie tej wypowiedzi. „Opanuj swoje chamstwo, kobieto. Sejm to nie lewackie zebranie” – napisała.

Sejm w środę zajmie się kolejnymi projektami ustaw dotyczących wymiaru sprawiedliwości – to m.in. ustawa zakładająca publikację wyroków TK.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA