Michał Kolanko

Michał Kolanko: Przed koalicją rządową trzy ważne sprawdziany, być może końcowe

PiS i Solidarna Polska przeżywały już wiele podobnych napięć, również personalnych. Ale ostatnie wydarzenia naprawdę niebezpiecznie zaostrzają sytuację w toczącej się od wielu miesięcy wojnie pozycyjnej między koalicjantami.

PiS otrząsnęło się już po stracie Śląska

Musimy zbudować miks energetyczny, który da gwarancje Polsce – mówi Jarosław Makowski, radny Katowic, szef Instytutu Obywatelskiego – think tanku Platformy Obywatelskiej.

Sondaż: Pieniądze z KPO ważniejsze niż koalicja rządząca

Odblokowanie unijnych funduszy nawet za cenę koalicji rządzącej – to wynik nowego sondażu.

AGROUnia pisze do premiera i prezesa PiS ws. zboża z Ukrainy w Polsce

Prezes AGROUnii, Michał Kołodziejczak, w liście otwartym skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i wojewody lubelskiego Lecha Sprawki zapowiada dalsze działania po wydarzeniach w Lublinie. Treść listu poznała "Rzeczpospolita".

Senat jedynym przyczółkiem w konsolidacji opozycji

Na horyzoncie nie widać przełomu, jeśli chodzi o zmiany w sejmowej opozycji. Na jakiekolwiek decyzje być może trzeba będzie poczekać jeszcze wiele miesięcy.

Koalicja jak kot Schrödingera: jednocześnie jest i jej nie ma

Tkwimy w dniu świstaka, politycy Solidarnej Polski ciągle publicznie krytykują PiS i premiera Morawieckiego, a później nie ma na to żadnej oficjalnej reakcji – ocenia Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

PiS może głosować ustawę odblokowującą KPO bez Ziobry. Ziobro wyjdzie z rządu?

Rok wyborczy zmienia wszystko – również dynamikę i znaczenie głosowań w parlamencie. To otwiera nowe możliwości dla PiS i nie tylko.

Dlaczego Lex Czarnek może pomóc opozycji

Los ustawy Lex Czarnek 2.0 jest raczej przesądzony. Z Pałacu Prezydenckiego płyną sygnały – bardziej nieoficjalne niż oficjalne – że tym razem prezydent Andrzej Duda ustawę podpisze. Jednak wejście w życie Lex Czarnek niekoniecznie oznacza złe wieści dla sejmowej opozycji.

Rządząca prawica coraz mniej zjednoczona. Czy uda się obronić Ziobrę?

To nie są ćwiczenia – słychać w Sejmie. Między PiS a Solidarną Polską relacje ponownie nie są najlepsze. Sytuację komplikuje złożony przez opozycję wniosek o odwołanie Zbigniewa Ziobry.

Chełstowski: Środków z budżetu zawsze będzie za mało

Środki unijne są bardzo ważne, jeśli chodzi o rozwój województwa- mówi Jakub Chełstowski, polski samorządowiec i menedżer.