Michał Kolanko

Krzysztof Gawkowski: Czas PiS powoli dobiega końca

Z obecną władzą można wygrać mądrością – mówi Krzysztof Gawkowski, przewodniczący klubu poselskiego Lewicy.

Michał Kolanko: Kalendarz wyborczy wpłynie na strategie partii

Termin wyborów może być decydujący dla politycznych kalkulacji PiS oraz opozycji. Rządzący będą dążyć do rozdzielenia wyborów sejmowych i samorządowych.

W cieniu wojny na Ukrainie ruszyło Forum Ekonomiczne w Davos

Pierwszy raz po pandemii koronawirusa w szwajcarskim Davos rozpoczęły się obrady Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos.

Zmiana ordynacji jak potwór z Loch Ness

Potencjalna zmiana ordynacji wyborczej, porozumienie w koalicji rządzącej w sprawie ustawy sądowej, sytuacja w opozycji i to, czy powstanie jedna lista sejmowej opozycji przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi – to tematy kolejnego odcinka „Politycznych Michałków”.

Michał Kolanko: Gorące kampanijne lato

Planowane od dawna odejście prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z rządu będzie kolejnym sygnałem początku kampanii wyborczej.

PiS planuje reorganizację

Partia Jarosława Kaczyńskiego szykuje się na poważne zmiany. I na przygotowania do wyborów.

Campus reaktywacja. Pomysł ma być inny, bardziej zaskakujący

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski chce, by opozycja grała na wielu fortepianach. Coraz wyraźniej widoczna jest walka o młody elektorat.

Michał Kolanko: Unijne fundusze blisko i daleko

Być może do sejmowej opozycji będzie należało ostatnie słowo w sprawie prezydenckiego projektu likwidującego Izbę Dyscyplinarną.

Finał gry o fundusze? PiS chce postawić zarówno opozycję, jak i swoich koalicjantów w niewygodnej sytuacji

Rząd ogłosił porozumienie z Komisją Europejską ws. „kamieni milowych” w Krajowym Planie Odbudowy. Teraz ruch należy do sejmowej koalicji.

Druga kadencja Adama Glapińskiego. Pyrrusowe zwycięstwo PiS?

Bardziej skuteczna wydaje się opozycja w przekonywaniu o tym, że mamy do czynienia z inflacją Glapińskiego, niż PiS i premier Mateusz Morawiecki, który mówi o putinflacji – oceniają Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko w podcaście „Polityczne Michałki”.