Michał Kolanko

Sejmowe tematy, o których cicho

Sierpień to dobry czas na przypomnienie spraw, które rozgrzewały debatę publiczną, a które chwilowo lub na stałe zniknęły z agendy w Sejmie.

Posłanka Partii Razem: Odkleić debatę od prawej ściany

Nasza partia od 2015 roku jest game changerem polskiej polityki – mówi Paulina Matysiak, członkini zarządu Partii Razem.

Sprawa posła Lenza będzie ostrzeżeniem dla liberałów w PO?

Polityczny sierpień to być może pierwsze od miesięcy spowolnienie kampanii wyborczej. W partiach przymiarki co do list i analizy sytuacji przed nowym sezonem.

Sondaż: Wyborcom PiS 3 tys. zł dla palących węglem się podoba. Wyborcom KO - nie

Przeciwników dodatku węglowego jest niemal tyle samo co jego zwolenników – wynika z najnowszego sondażu dla „Rzeczpospolitej".

Sondaż: 3 tys. zł dla palących węglem? 48,3 proc. Polaków: Dobrze. 46 proc.: Źle

Senat przyjął w czwartek ustawę o dodatku węglowym, który jest pomysłem PiS na wsparcie Polaków w jesienno-zimowym sezonie grzewczym.

Sondaż: Kto powinien zastąpić Morawieckiego w przypadku zmiany premiera? Słabo z kandydatami

Czy PiS zdecyduje się przed wyborami na zmianę premiera? Prezes Jarosław Kaczyński zaprzecza, by było to możliwe. W sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” ankietowani wskazują jednak, że jeśli już, to właśnie on, choć z minimalnym poparciem, powinien zostać następcą Mateusza Morawieckiego.

Czy PiS przed wyborami zmieni premiera? Według wyborców PiS najlepszym następcą Morawieckiego byłby Kaczyński

Prezes PiS wyklucza, że dojdzie do zmiany na stanowisku szefa rządu. Nowy sondaż pokazuje, że gdyby do tego jednak doszło, to sam Kaczyński jest najczęściej typowany na to stanowisko.

Michał Gramatyka: Węgla zimą zabraknie

Kryzys energetyczny w Polsce to wynik zarzucenia przez rząd PiS transformacji energetycznej – uważa poseł Michał Gramatyka, Polska 2050.

Wyścig rządu i opozycji na propozycje ws. kryzysu energetycznego

Opozycja prezentuje pomysły i kierunki w debacie o energii, rząd zapowiada kolejne działania antykryzysowe.

Sondaż: Rząd Morawieckiego robi za mało, by ulżyć Polakom

54 proc. ankietowanych wskazuje, że przyczyną wzrostu kosztów życia jest polityka rządu, 45 proc. – że to wina Rosji. „Rzeczpospolita” poznała wyniki nowego sondażu YouGov.