Michał Kolanko

Premier podgrzewa polaryzację na linii PiS – PO

Odpowiedź PiS na ubiegłotygodniowe demonstracje prounijne przyszła podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu. – To było najbardziej antyunijne wystąpienie Mateusza Morawieckiego w historii – ocenia Michał Szułdrzyński w podcaście „Polityczne Michałki”.

Morawiecki: Fake news czy zdrada JP II

Mateusz Morawiecki przekonywał posłów, że polexit to „wymysł PR-owców PO". W przyszłym tygodniu premier wystąpi na forum PE.

Większość PiS w Sejmie wciąż niepewna. Będą zmiany w rządzie

Szykują się zmiany w rządzie. Z gabinetu ma odejść m.in. minister rolnictwa.

Samorządowcy wspólnie protestują przeciwko Polskiemu Ładowi

„Nie ma wolności bez samorządności" – skandowali przed Sejmem prezydenci miast, wójtowie i burmistrzowie. Wszystko w kontrze do Polskiego Ładu.

Polskie 5G przyspieszy dzięki nowej ustawie

Nowelizacja ustawy o krajowym systemie bezpieczeństwa - która ma wejść w życie od początku przyszłego roku i przechodzi obecnie przez rząd - zawiera zapisy dotyczące powołania spółki Polskie 5G oraz długo oczekiwanej przez rynek akcji częstotliwości 5G.

„Nie damy zniszczyć samorządu”. Protest przeciwko Polskiemu Ładowi

Niemal tysiąc samorządowców z całej Polski spotkało się w Warszawie, by protestować przeciwko Polskiemu Ładowi i jego skutkom.

Michał Kolanko: Na półmetku PiS na nowo układa system

Układ rządzący kształtuje się ponownie. Większość jest, ale...

Po wyroku TK: Opozycja próbuje dotrzeć do wyborców PiS

Po demonstracjach w całej Polsce przeciwnicy władzy szukają sposobów na dotarcie do wyborców PiS. Rząd powtarza: wyjście Polski z UE to fake news.

TK pokazał, że polexit nie jest fake newsem

Pieniądze z KPO pojawią się zdecydowanie później, taka jest konsekwencja działalności rządu – mówi Anna Kornecka, była podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii (Porozumienie).

Okopy politycznej bitwy po wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Opozycja zwiera szyki i na różne sposoby chce przejąć inicjatywę po decyzji TK ws. nadrzędności prawa UE.