Małgorzata Sadurska straciła kolejną pracę. Przez dwie dekady była na urlopie

Była posłanka PiS i szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska, obejmująca stanowisko kierowniczki działu prawnego w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie, straciła pracę. Kobieta od ponad dwóch dekad przebywać miała na bezpłatnym urlopie – informuje Onet.

Publikacja: 23.04.2024 12:20

Małgorzata Sadurska

Małgorzata Sadurska

Foto: materiały prasowe

W ciągu kilku ostatnich miesięcy była posłanka PiS Małgorzata Sadurska pożegnała się już między innymi z pracą w PZU i Banku Pekao. Jak podaje Onet, teraz Sadurska straciła kolejne stanowisko – umowę o pracę zerwał z nią Miejski Urząd Pracy w Lublinie. 

Czytaj więcej

Małgorzata Sadurska: 100 tys. zł za pracę "za darmo"

Małgorzata Sadurska straciła pracę w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie. Była na 20-letnim urlopie 

Pracę w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie Sadurska rozpoczęła w listopadzie 2000 roku. Po dwóch latach udała się jednak na ponad 20-letni bezpłatny urlop w związku ze swoją działalnością polityczną – pisze Onet. Pod koniec lutego zgłosiła ona gotowość powrotu do pracy w Miejskim Urzędzie Pracy, instytucja rozwiązała jednak z nią umowę.

28 lutego – kilka dni po odwołaniu Sadurskiej z zarządu PZU – wysłać miała ona pismo do dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie, w którym zgłosiła gotowość do podjęcia pracy oraz zawnioskowała o przedłużenie bezpłatnego urlopu. - Z dniem 6 marca 2024 r. umowa o pracę z panią Małgorzatą Sadurską została rozwiązana — powiedział Onetowi dr Michał Wójcik z Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie. Wcześniej Miejski Urząd Pracy w Lublinie miał wyrazić zgodę na przedłużenie bezpłatnego urlopu. Warunkiem był jednak jego bardzo krótki okres.

"Okazało się, że była posłanka PiS od 20 listopada 2002 r. przebywa na urlopie bezpłatnym w MUP w związku z wykonywaniem mandatu posła oraz pełnieniem innych funkcji” – podaje Onet, zaznaczając, że tego dnia została powołana do zarządu powiatu puławskiego, w którym zasiadała do 2005 roku, kiedy w wyborach parlamentarnych zdobyła mandat poselski. Później Sadurska była szefową Kancelarii Prezydenta RP i trafiła do zarządu PZU.

Czytaj więcej

Małgorzata Sadurska w PZU. Ponad 420 tys. zł w pół roku

Kim jest Małgorzata Sadurska? Rekordowe zarobki byłej posłanki PiS

Jak zauważa Onet, ze sprawozdań finansowych wynika, że w sumie w latach 2017-2023 w państwowym gigancie ubezpieczeniowym Małgorzata Sadurska otrzymała 11,8 mln zł. Jedynie w ostatnim roku zarobiła w PZU 2,5 mln zł – więcej, niż jej ówczesna szefowa.

Tygodnik "Polityka" ujawnił natomiast, że była posłanka PiS w 2022 r. miała do dyspozycji 69 tys. zł na szkolenia oraz 242 tys. zł opisane jako "pozostałe świadczenia". W tej drugiej kwocie mieściły się opłaty za wynajem mieszkania. PZU miało wynajmować Małgorzacie Sadurskiej mieszkanie w Warszawie. 

Małgorzata Sadurska w zarządzie PZU zasiadała od 13 czerwca 2017 roku, od 19 czerwca 2017 roku do 14 kwietnia 2022 roku była także członkinią zarządu PZU Życie.

Sadurska wykonywała mandat posła w latach 2005-2015, zasiadała w Klubie Parlamentarnym Prawo i Sprawiedliwość. W latach 2015-2017 kobieta była szefową kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. 

W 2017 roku Sadurska porzuciła politykę na rzecz państwowej spółki. Nie miała wówczas żadnego doświadczenia w biznesie – zauważa Onet.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy była posłanka PiS Małgorzata Sadurska pożegnała się już między innymi z pracą w PZU i Banku Pekao. Jak podaje Onet, teraz Sadurska straciła kolejne stanowisko – umowę o pracę zerwał z nią Miejski Urząd Pracy w Lublinie. 

Małgorzata Sadurska straciła pracę w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie. Była na 20-letnim urlopie 

Pozostało 88% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Kraj
IN YOUR MIND - Przebij szklany sufit
Kraj
Burze i gradobicia. Prognoza pogody na niedzielę
Kraj
Michał Kolanko: Gra o bezpieczeństwo w kampanii. Czy zadziała?
Kraj
Odszedł Bronek Misztal
Kraj
Kolejne ludzkie szczątki na terenie jednostki wojskowej w Rembertowie
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy