Ada Michalak

Ukraina: Od początku wojny zginęło 200 dzieci

Jak poinformowała ukraińska Prokuratura Generalna, od początku inwazji rosyjskiej na Ukrainie zginęło 200 dzieci, a ponad 360 zostało rannych.

Morawiecki: Wzrost cen energii konsekwencją błędów w relacjach z Rosją

Patrząc na rosyjskie bestialstwo w Buczy, Kramatorsku, Mariupolu, Hostomelu, Irpieniu, trzeba sobie powiedzieć wprost, że Europa nie robi wszystkiego, co powinna - powiedział premier Mateusz Morawiecki w nagraniu opublikowanym na Facebooku. Szef rządu stwierdził także, że wzrost cen energii jest konsekwencją błędów, jakie zachodni świat popełniał w relacjach z Rosją Putina i zapowiedział tzw. „Tarczę Antyputinowską".

Boris Johnson z zakazem wjazdu do Rosji

Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych zabroniło premierowi Borisowi Johnsonowi, minister spraw zagranicznych Liz Truss, sekretarzowi obrony Benowi Wallace’owi i 10 innym członkom brytyjskiego rządu wjazdu do Rosji.

Papieski jałmużnik w Ukrainie: Brakuje łez, brakuje słów

Jak informuje Vatican News, papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski, który przebywa obecnie w Ukrainie, w Wielki Piątek był w Borodziance w obwodzie kijowskim, aby ”modlić się przed mogiłami i odnalezionymi ciałami, jak na Drodze Krzyżowej”.

Zełenski: Musimy odbudować gospodarkę tam, gdzie nie ma walk

- Konieczne jest odbudowanie gospodarki w miastach i społecznościach, w których nie ma działań wojennych - zaznaczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 31

24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Sobota jest drugim dniem wizyty w Polsce prezydenta USA, Joe Bidena.

Joe Biden: Artykuł 5. świętym obowiązkiem. Stoimy razem dzięki wartościom, wolności

- Artykuł 5. jest naszym świętym obowiązkiem i dotyczy każdego członka NATO - zapewnił Joe Biden po spotkaniu z Andrzejem Dudą. - Najważniejszą rzeczą, która sprawia, że stoimy razem są wartości. Wolność, wolność prasy, działanie w przejrzysty sposób, dawanie głosu obywatelom - mówił prezydent USA, wspominając swoją wizytę w Polsce ćwierć wieku temu.

Senatorowie PiS chcą odwołania marszałka Grodzkiego

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS) poinformował za pośrednictwem Twittera, że senatorowie PiS złożą wniosek o odwołanie Tomasza Grodzkiego. To reakcja na wystąpienie marszałka Senatu skierowane do ukraińskiego parlamentu.

Zełenski: Status jądrowy nie może być przyzwoleniem na niesprawiedliwość

- Niesprawiedliwe jest to, co Rosja robi przeciwko Ukrainie. Wykorzystuje swoje przywileje w organizacjach międzynarodowych, a także strach przed użyciem broni jądrowej - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski, łącząc się z obradującymi na 20. Forum w Dosze. Przypomniał również, że w latach 90. Ukraina zrezygnowała z trzeciego co do wielkości arsenału nuklearnego, w zamian za pisemne obietnice bezpieczeństwa.

W zbombardowanym teatrze w Mariupolu ukrywały się ciężarne kobiety

W budynku Teatru Dramatycznego w Mariupolu, zbombardowanym przed tygodniem przez wojska rosyjskie, ukrywały się ciężarne kobiety, które dla bezpieczeństwa przeniesiono tam ze szpitala położniczego.