Ada Michalak

Ada Michalak

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie SWPS, dziennikarka, redaktorka.

Rozwiązanie problemu zmian klimatycznych może być bliżej niż przypuszczamy

Grzyby mikoryzowe, które żyją na korzeniach roślin, żywiąc się produktami powstającymi w wyniku fotosyntezy, mogą pochłaniać ponad jedną trzecią emisji CO2, pochodzącej ze spalania paliw kopalnych – wynika z najnowszego badania opublikowanego w czasopiśmie naukowym „Current Biology”.

Włochy: duże odszkodowanie za hałas uliczny. „Mieszkańcy mają prawo do spokoju”

Włoski Sąd Najwyższy uznał, że jeśli hałas powodowany przez życie nocne na ulicach miast ma negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców, mają oni prawo do odszkodowania. Czy miasta w całych Włoszech czeka teraz fala pozwów?

Papież Franciszek trafił do szpitala

Papież Franciszek przebywać ma obecnie w rzymskiej klinice Gemelli — podaje włoska agencja informacyjna ANSA. Powodem pobytu ojca świętego w szpitalu mają być badania kontrolne.

Hollywood: Aktorzy zaczną strajk? Chcą wyższych honorariów

Jak podaje Bloomberg, związek zawodowy aktorów w Hollywood głosował za autoryzacją strajku, jeśli dojdzie do zerwania negocjacji w sprawie kontraktów. Artyści chcą między innymi wyższych honorariów i zabezpieczeń związanych z nieautoryzowanym wykorzystaniem ich wizerunku przez AI.

Polacy niepokoją się o środowisko, ale robią niewiele

W Światowy Dzień Ochrony Środowiska SW Research wspólnie z akcją „Operacja Czysta Rzeka” postanowiły przyjrzeć się podejściu Polaków do ekologii. Wnioski nie są zbyt optymistyczne – z badań wynika bowiem, że choć martwi nas zanieczyszczanie środowiska, to nie robimy zbyt wiele, by z tym walczyć.

Czarzasty: Giertych w pakcie senackim? Nikt go nie zgłosił i nie zgłosi

Nie został zgłoszony pan Roman Giertych. Mało tego, nie było żadnych ustaleń i nikt nie wnosił, żeby w potencjalnym okręgu, w którym Roman Giertych wystartuje, pakt senacki nie wystawiał kandydata - powiedział w rozmowie z RMF FM wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.

To już koniec słynnej polskiej fabryki porcelany. Wielka wyprzedaż i zamknięcie

To niestety już pewne – istniejąca od blisko 200 lat fabryka porcelany Krzysztof z Wałbrzycha ostatecznie kończy działalność. Firma zapowiedziała wielką wyprzedaż zapasów. To jedna z ostatnich okazji, by odwiedzić budynki słynnej fabryki.

Najlepsze miasta do życia z klimatycznego punktu widzenia we Włoszech

Eksperci z serwisu meteo.it oraz dziennikarze włoskiego dziennika "Corriere della Sera" postanowili sprawdzić, w których miejscach w ich kraju – biorąc pod uwagę klimat – żyje się najlepiej.

Budka: Potrzebny silny lider, który nie da się zastraszyć. Takiego ma PO

Niewątpliwie Donald Tusk był organizatorem tego marszu i myślę, że nikt nie ma wątpliwości po wczorajszej demonstracji, że silny przywódca, doświadczony, który nie da się zastraszyć, który jest odważny i ma odpowiednie kompetencje, jest potrzebny. Takiego lidera ma PO - powiedział na antenie Radia Plus wiceprzewodniczący PO Borys Budka.

Kidawa-Błońska: Polacy mają dość PiS. Dało się to słyszeć podczas marszu

Polacy chcą zwycięstwa i zmiany – powiedział o tym wyraźnie Donald Tusk podczas wczorajszego marszu w Warszawie. Zrobimy to wspólnie z nimi - stwierdziła w rozmowie z RMF FM wiceprzewodnicząca PO Małgorzata Kidawa-Błońska.