Ada Michalak

Ada Michalak

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie SWPS, dziennikarka, redaktorka.

Luksusowy apartament Polaków w Hiszpanii. To dzieło architektek z Polski

Na słonecznym wybrzeżu Costa Blanca powstał wyjątkowy apartament, za którego projekt odpowiada polska pracownia architektoniczna MOW.design. To już kolejny dowód na to, jak dużą popularnością wśród Polaków cieszy się inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii.

Oceany zmieniają wygląd z powodu zmian klimatu. Badacze zaniepokojeni kolorem

W ciągu ostatnich dwóch dekad ponad 56 proc. oceanów na świecie zmieniło kolor w stopniu, który znacznie przekracza naturalne procesy – wynika z nowego badania. Mowa o obszarze większym niż cała powierzchnia lądu na Ziemi – zaznaczają naukowcy, dodając, że nie chodzi o sam kolor wody, lecz o to, że te zmiany odzwierciedlają przemiany zachodzące w ekosystemach.

Polski himalaista zdobył Everest i Lhotse bez butli z tlenem. Trafił do szpitala

Piotr Krzyżowski – Polak, który kilka dni temu samodzielnie i bez korzystania z tlenu z butli zdobył aż dwa ośmiotysięczniki w Himalajach – przebywa obecnie w szpitalu w Katmandu.

Komu chcą pomagać Polacy? Najbardziej dzieciom, najmniej migrantom

“Przebudzenie pomocowe” Polaków, jakie obserwowaliśmy w związku z pomocą dla Ukrainy, wciąż trwa. Wraz ze zmieniającymi się potrzebami, zmianie uległy jednak formy pomocy – wskazuje „Barometr Humanitarny 2024” Lekarzy bez Granic. Kogo Polacy wspierają najchętniej?

Pożar na Marywilskiej. Handlowcy nocowali pod targowiskiem w kolejce po kontenery

Dwa tygodnie po pożarze, który strawił halę Marywilska 44 w Warszawie, handlowcy koczowali w nocy przed targowiskiem, by zapewnić sobie kontenery sprzedażowe. Chcieli mieć pewność, że losowanie miejsc na tymczasowym targowisku, przebiegnie spokojnie.

Zatoka Biskajska: Przejęto 400 kg kokainy. Jacht płynął pod polską banderą

W Zatoce Biskajskiej, z jachtu płynącego pod polską banderą, przejęto około 406 kilogramów kokainy. Załoga podpaliła jednostkę i próbowała ją zatopić.

Fogiel: Fundusz Sprawiedliwości? PiS nie ma się czego obawiać

My się nie mamy czego obawiać, jeżeli chodzi o sprawę Funduszu Sprawiedliwości, PiS z tym związków nie ma. Cokolwiek by to miało nie być, bo ta sprawa – mam wrażenie – wymaga kilku zastrzeżeń (…) Mamy do czynienia z czymś, co ewidentnie ma przejawy gry politycznej (…) Uważam, że nie jest przypadkiem, że ta sprawa się teraz pojawia - powiedział Radosław Fogiel, poseł PiS, w rozmowie z Michałem Kolanką.

Upały w Meksyku: 40 stopni Celsjusza i braki wody. To efekt „kopuły ciepła”

Sytuacja w Meksyku jest dramatyczna – kraj mierzy się obecnie z falą upałów i suszą, przez co w wielu regionach brakuje wody. Mieszkańcy protestują – uważają bowiem, że władze robią niewiele, by rozwiązać problem.

Nie żyje Kabosu. Słynny „pieseł” z memów miał 18 lat

Kabosu, pochodzący z Japonii pies, który od ponad dekady rozśmieszał internautów z całego świata, nie żyje. Zwierzę miało – jak szacuje jego właścicielka – około 18 lat.

Chłopiec z Ghany trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. "Najmłodszy malarz świata"

Kilkunastomiesięczny Ace-Liam Nana Sam Ankrah z Ghany trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. By to osiągnąć, chłopiec – mający zaledwie rok i 152 dni – musiał wziąć udział w profesjonalnej wystawie otwartej dla publiczności i sprzedać swoje dzieła.