Ada Michalak

Choroby nowotworowe płuc nie poczekają na koniec pandemii

Raka płuca nie da się zdiagnozować teleporadą - podkreślali uczestnicy debaty. Według nich efektem utrudnionego dostępu do badań w okresie pandemii jest wzrost nowotworów płuca w zaawansowanym stadium.

Poseł Lewicy Andrzej Rozenek: Mam pretensje do liderów. Z PiS nie siada się do stołu

Poseł Lewicy Andrzej Rozenek przyznał w programie "Onet Opinie”, że „jest przeciwny siadaniu do stołu z pisowcami”. - Szczególnie w siadaniu do stołu w takiej formule, tajnych negocjacji wyłącznie między PiS a Lewicą - powiedział.

Twierdzili, że jogurt może zwalczyć koronawirusa. Jest śledztwo

Południowokoreańska policja wszczęła śledztwo w sprawie firmy Namyang Dairy Products Co., która twierdziła, że jogurty, które produkuje, są skuteczne w zwalczaniu koronawirusa.

Andrzej Bargiel zdobył dziewiczy szczyt. I zjechał z niego na nartach

Andrzej Bargiel jako pierwszy w historii człowiek zdobył dziewiczy szczyt Yawash Sar II (6178 m n.p.m.) w Pakistanie, i zjechał z niego na nartach.

Tony martwych ryb na brzegu. "Zagrażają zdrowiu publicznemu”

Tony martwych ryb znaleziono na brzegu Litani, najdłuższej libańskiej rzeki. Aktywiści od lat ostrzegali, że woda jest w tym miejscu zanieczyszczana ściekami i odpadami.

COVID-19: Chiny podały w jeden dzień 9,6 mln szczepionek

Jak informuje agencja Reutera, 29 kwietnia w Chinach zaszczepionych przeciwko COVID-19 zostało 9,6 mln osób. To dotychczasowy dzienny rekord tego kraju.

Wietnam wraca do ograniczeń. Pierwsze zakażenie od 35 dni

W związku z wykryciem pierwszego od 35 dni nowego zakażenia koronawirusem, władze Wietnamu zdecydowały, że wrócą do zaostrzonych środków bezpieczeństwa związanych z pandemią - informuje agencja dpa.

Premier Mateusz Morawiecki: Jest szansa, że zaszczepimy wszystkich chętnych wcześniej. Nawet w lipcu

- Z dynamiki szczepień, którą udało nam się uzyskać, zachęt i sprawności Narodowego Programu Szczepień, mogę wysnuć wniosek, że jest szansa na wcześniejsze zaszczepienie, niż planowaliśmy. Nawet w lipcu - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Nie żyje Michael Collins. Słynny astronauta miał 90 lat

Michael Collins, amerykański astronauta, uczestnik pierwszej załogowej wyprawy na Księżyc i generał brygady United States Air Force, zmarł w wieku 90 lat.

Grecka wyspa przyciąga turystów. Wkrótce będzie wolna od COVID-19

Władze należącej do archipelagu Wysp Jońskich wyspy Elafonisos, chcą zaszczepić przeciwko COVID-19 całą populację, aby zachęcić turystów do wakacyjnych przyjazdów.