Ada Michalak

Ada Michalak

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie SWPS, dziennikarka, redaktorka.

Najwyższej klasy szynka z Hiszpanii może zniknąć ze sklepów

Produkcja słynnej hiszpańskiej szynki może zostać wstrzymana z powodu suszy - podaje dziennik „The Guardian”. Ucierpi na tym nie tylko jedna z najcenniejszych tradycji regionalnych, ale i ludzie, mieszkający w regionach, gdzie powstaje specjał.

Nowe doniesienia ws. wybuchu w Katowicach. Powodem zbiorowe samobójstwo?

Trzy dni po wybuchu, do którego doszło w jednej z kamienic w Katowicach, media dotarły do listu, w którym wyjaśniono okoliczności zdarzenia. Jak informuje Polsat News, miało to być rozszerzone samobójstwo.

GUS: W 2022 zanotowano najmniej urodzeń w okresie powojennym

Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. W minionym roku było to zaledwie 305 tys. – to najgorszy wynik od czasów II wojny światowej.

Kidawa-Błońska: Polacy najlepiej oceniają rząd Tuska z PSL. To był najlepszy czas

- Jeśli popatrzymy na badania, jakie rządy Polacy oceniają najlepiej, to okazuje się, że jest to rząd Donalda Tuska z PSL. To był najlepszy czas dla Polaków - powiedziała w rozmowie z Radiem Zet Małgorzata Kidawa-Błońska. - Mamy frajdę w PO, że mamy wielu doświadczonych i bardzo dobrych polityków - dodała.

Pakistan: Eksplozja w meczecie. Nie żyje 28 osób

Co najmniej 28 osób zginęło, a 150 zostało rannych w wyniku eksplozji, do której doszło w jednym z meczetów w pakistańskim Peszawarze. Pod gruzami zawalonego budynku mogą znajdować się ludzie – poinformowała lokalna policja.

Bielan: My potrafiliśmy bez jakichkolwiek przeszkód oddać władzę

- Pamiętajmy, że wybory w Polsce organizują samorządy, a nie rząd. Zdecydowana większość samorządów jest w rękach opozycji - powiedział w rozmowie z Polsat News Adam Bielan. - Jeżeli mówię, że ktoś miałby fałszować wybory, ale jestem bardzo daleki od stawiania takich zarzutów, to raczej ci, którzy trzymają władzę w samorządach. Rząd ma niewielki wpływ na przebieg wyborów - dodał europoseł i lider partii Republikanie.

Poncyljusz: Trzeba przypilnować wyborów

Jak powiedział w rozmowie z RMF FM wiceprzewodniczący klubu KO Paweł Poncyljusz, „obawy, że PiS jest gotowy sfałszować wybory, są coraz bardziej uzasadnione”.

Rossmann wycofuje etykiety z napisem "neutralne dla klimatu"

Dwa lata po wprowadzeniu do sklepów opakowań z etykietą „neutralne dla klimatu” niemiecka sieć drogeryjna Rossmann, postanowiła z nich zrezygnować. Powodem decyzji są szczegóły śledztwa dziennikarskiego, które dotyczyło programów kompensacji emisji dwutlenku węgla.

Czy to najbrzydsze buty roku? Inspiracją były kalosze księcia Harry'ego

Jonathan Anderson, dyrektor kreatywny domu mody Loewe i twórca własnej marki JW Anderson, lubi zaskakiwać. Po projekcie torebki w kształcie gołębia czy sukienki przypominającej worek, pora na gumowe buty przypominające żabę. Skąd taki pomysł?

Australia: Władze poszukują radioaktywnej kapsuły. Może "stwarzać zagrożenie"

Po tym, jak między australijskim miastem Perth a Newman zgubiono radioaktywną kapsułę, lokalne władze wydały alert sanitarny, ze względu na to, że urządzenie może powodować choroby popromienne.