fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dlaczego i w jaki sposób zmienić biuro rachunkowe

biuro rachunkowe
biuro rachunkowe
Adobe Stock
Wiele firm niezadowolonych z usług księgowych świadczonych przez zewnętrzne biura rachunkowe zastanawia się teraz, czy to dobry moment na zmianę. Zawirowania związane z sytuacją epidemiczną w kraju nie zachęcają do podejmowania kluczowych decyzji w tym zakresie. Można jednak odpowiednio się do nich przygotować.

Ciągłe zmiany przepisów podatkowych, coraz większe wymagania technologiczne od systemów informatycznych i dodatkowo stan zagrożenia epidemicznego mają ogromny wpływ na działalność podmiotów gospodarczych. Sytuacja gospodarcza w kraju wywołuje niepokój u osób zarządzających, którzy potrzebują stabilnego partnera biznesowego, zapewniającego bezpieczeństwo dla prowadzonej działalności.

Czytaj także: W czasie pandemii czas na e-księgowość i e-biura rachunkowe

Wśród kluczowych aspektów budujących zaufanie do biura rachunkowego, wymienić należy:

1. Odpowiednie zaplecze kadrowe

W sytuacji coraz częstszych zwolnień chorobowych czy konieczności opieki nad dziećmi ze względu na zamykane szkoły, małe biura rachunkowe mogą nie być w stanie zapewnić ciągłości obsługi.

2. Odpowiednie zaplecze technologiczne

Nie tylko w czasach epidemii, ale w szczególności teraz odpowiednie technologie wdrożone w biurze rachunkowym są gwarantem rzetelnie wykonywanej usługi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA