fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W czasie pandemii czas na e-księgowość i e-biura rachunkowe

Adobe Stock
Konieczność pracy zdalnej i zachowania dystansu społecznego w ostatnich miesiącach sprawiły, że nowego znaczenia nabrała tzw. e-księgowość. Nawet najbardziej oporni do tej pory przedsiębiorcy, przekonują się do elektronicznego obiegu, księgowania i przechowywania dokumentów.

Z księgowym można spotkać się nie wychodząc z domu, np. przez Skype. Dostępność wielu narzędzi do wirtualnych spotkań sprawia, że, niemal z każdego miejsca na świecie, można omówić miesięczne, kwartalne czy roczne wyniki spółki.

Dokumenty można przekazywać zapisując lub transferując dane z systemu sprzedażowego do folderu „Sprzedaż" w chmurze. Faktury zakupu przesyła się (lub może je przesłać bezpośrednio dostawca usług) używając poczty e-mailowej do R-flow – elektronicznego obiegu dokumentu. Istnieje także możliwość ich zapisu w dedykowanym folderze, w chmurze. Manager lub handlowiec akceptuje faktury kosztowe swojego zespołu siedząc wygodnie w fotelu, mając przed sobą iPad'a. Z kolei prezes może przejrzeć wszystkie faktury od wybranego dostawcy albo za dany miesiąc, włączając swój laptop, niezależnie od miejsca, w którym przebywa.

Czytaj też: Koronawirus: zmiany dotyczące firm i księgowości

Osoby zaangażowane w proces gene...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA