fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Zabójstwo amerykańskiej biolożki. Sprawcą ojciec dwójki dzieci

Suzanne Eaton
Facebook/Searching for Suzanne
Zabójcą światowej sławy biolożki molekularnej Suzanne Eaton, która zaginęła na Krecie podczas porannej przebieżki, jest 27-letni Grek, ojciec dwojga dzieci i syn prawosławnego duchownego. Przyznał się do winy. Miesiąc wcześniej zaatakował Polkę.

Suzanne Eaton, Amerykanka pracująca w Dreźnie dla Instytutu Maxa Plancka, zaginęła w miejscowości Chania na Krecie, gdzie uczestniczyła w konferencji naukowej zorganizowanej przez Akademię Prawosławną

Ponieważ kobieta nie wróciła ze swojego zwyczajowego porannego biegu, zawiadomiono policję.

Ciało znaleziono tydzień później, w poniemieckim bunkrze, składającym się z z systemu sztucznych jaskiń, które Niemcy wykorzystywali podczas okupacji Krety.

Policja zatrzymała podejrzanego - 27-letniego Greka. Podczas przesłuchania mężczyzna udzielał sprzecznych i pogmatwanych odpowiedzi, a w końcu przyznał się do winy. Przyznał też, że do morderstwa doszło z pobudek seksualnych.

Policja nie podała jego personaliów, ale media, które dotarły do materiałów ze śledztwa poinformowały, że sprawcą jest Yiannis Paraskakis.

Zeznał, że widząc biegnącą kobietę potrącił ją samochodem, aby pozbawić ją przytomności. Widząc, że nadal jest przytomna, zawrócił i potrącił ja drugi raz. Następnie przewiózł swoją ofiarę do jaskiń, gdzie zgwałcił ją i udusił.

Po opuszczeniu jaskini podejrzany zasłonił wejście do niej drewnianą paletą, a sam pojechał na pobliski cmentarz, gdzie usunął wszelkie ślady ze swojego samochodu.

Jak podaje portal athens24.gr, w swoim środowisku sprawca uważany był za człowieka nadaktywnego, bardzo lubianego, uprawiającego sporty, w tym sztuki walki. Człowieka, który kochał Kretę i jej historię. I swoją rodzinę. 

Po ujawnieniu personaliów sprawcy na jaw wychodzą kolejne szczegóły.

Miesiąc przed zamordowaniem Eaton Paraskakis miał zaatakować co najmniej trzy kobiety, w tym Polkę.

Źródło: athens24.gr
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA