fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wypowiedzenie umowy o pracę łatwiej wręczyć, niż wycofać

123RF
Przed wypowiedzeniem umowy o pracę nie chroni sama choroba, ale nieobecność w pracy z tego powodu. Gdyby pracodawca chciał odwołać swoją decyzję o zwolnieniu, musi uzyskać zgodę podwładnego.
Z PRAWEM DO WYNAGRODZENIA

Jeśli podstawą rozwiązania stosunku pracy było wypowiedzenie, pracownik zachowa prawo do pensji, nawet gdy będzie zwolniony ze świadczenia pracy do końca trwania umowy.

- Rozwiązaliśmy z pracownikiem umowę o pracę z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, jednocześnie zwalniając go z obowiązku świadczenia pracy w tym czasie. Czy w związku z tym, że nie będzie pracował przez całe trzy miesiące, możemy nie wypłacać mu wynagrodzenia?

Nie.

Okoliczność, że pracodawca zwolnił pracownika z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia, nie ma wpływu na prawo tego ostatniego do wynagrodzenia za pracę w tym okresie.

Czytaj też: Jak sformułować wypowiedzenie umowy o pracę, by nie płacić za błędy

Zgodnie z art. 362 kodeksu pracy, w związku z wypowiedzeniem umowy o pracę pracodawca może zwolnić podwładnego z obowiązku świadczenia pracy do upływu okresu wypowiedzenia. W czasie tego zwolnienia pracownik zachowuje pra...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA