fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kadry

35 dni pełnopłatnego urlopu - propozycja OPZZ

Adobe Stock
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) chce, by docelowo każdy pracownik, bez względu na staż pracy, mógł w ciągu roku pójść na 35 dni pełnopłatnego urlopu wypoczynkowego - informuje portal tvnbis24.pl.

Obecnie Kodeks pracy przewiduje 20 dni urlopu wypoczynkowego w każdym roku dla pracowników zatrudnionych krócej niż 10 lat oraz 26 dni dla zatrudnionych zatrudniony powyżej tego okresu.

Propozycja Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (OPZZ) zakłada natomiast zwiększenie pełnopłatnego urlopu do 35 dni i to bez względu na staż pracy. Projekt w tej sprawie został złożony w Radzie Dialogu Społecznego. Teraz powinien zająć się nim rząd i pracodawcy.

- To nie jest punkt wyjściowy, tylko punkt dojścia. Mamy świadomość, że nie da się zrobić tego w jednym ruchu, być może potrzeba rozdzielić to na etapy – mówi w rozmowie z tvn24bis.pl Andrzej Radzikowski, przewodniczący OPZZ.

Z obawami do tej propozycji podchodzą pracodawcy. - Wydłużenie urlopu aż do 35 dni będzie stanowiło zbyt duży koszt dla pracodawców – ostrzega cytowana przez tvn24bis.pl Katarzyna Siemienkiewicz, ekspertka Pracodawców RP ds. prawa pracy.

Czytaj także:

Źródło: tvn24bis.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA