fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy frankowicz – przedsiębiorca ma szansę na unieważnienie umowy kredytowej

Adobe Stock
Umowy kredytowe indeksowane lub denominowane do franka szwajcarskiego zawierane były głównie z bankami przez konsumentów. Zaciągnięcie kredytu było dla nich szansą na kupno mieszkania. Dlatego, frankowicze kojarzą się z osobami fizycznymi, jednak wiele umów podpisali przedsiębiorcy.

Kredyty frankowe zaciągnęło również w związku z prowadzoną działalnością wielu przedsiębiorców. Pomimo, że w mediach pojawiają się informacje dotyczące głównie sporów wygranych przez konsumentów, również przedsiębiorcy występują przeciwko bankom, chcąc odzyskać pieniądze utracone w przeszłości w związku z różnicami kursów walut.

Należy pamiętać, że dla kwalifikacji osoby fizycznej jako konsumenta nie jest konieczne, by nie prowadziła ona w ogóle działalności gospodarczej lub zawodowej – by nie była przedsiębiorcą. Istotne jest natomiast to, aby dokonywana przez nią konkretna czynność prawna, nie dotyczyła bezpośrednio jej ewentualnej działalności gospodarczej.

Czytaj także: O frankowiczach prowadzących działalność gospodarczą

Jakie są szanse

Bez wątpienia porównując sytuację konsumenta – frankowicza i przedsiębiorcy – frankowicza, droga tego drugiego do „odfrankowienia" lub unieważnienia umowy jest znacznie trudniejsza. W s...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA