fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Własność intelektualna na Wyspach. Co się zmieniło po 1 stycznia 2021 roku?

Własność intelektualna po brexicie.
Adobe Stock
Przedsiębiorcy działający na terytorium Unii Europejskiej muszą dostosować się do zmian wynikających z brexitu – w tym ograniczeń i nowych obowiązków.

W dniu 1 lutego 2020 r. Wielka Brytania opuściła Unię Europejską i rozpoczął się okres przejściowy we wzajemnych relacjach, który trwał do końca ubiegłego roku. Wraz z jego upływem, czyli z dniem 1 stycznia 2021 r. w brytyjskim prawie własności intelektualnej zostały wprowadzone uzgodnione na mocy umowy z Unią Europejską zmiany, które mają zapewnić płynne odejście od unijnych systemów własności intelektualnej.

Znaki towarowe UE oraz wzory wspólnotowe

Ciągłość zarejestrowanych praw ochronnych na znaki towarowe UE i wzory wspólnotowe zostanie zachowana w Zjednoczonym Królestwie. Będzie tak dlatego, że dla znaków towarowych Unii Europejskiej oraz wzorów wspólnotowych zostały utworzone tożsame brytyjskie znaki i wzory. Wraz z końcem okresu przejściowego Urząd Brytyjski ds. Własności Intelektualnej niejako skopiował wszystkie chronione znaki UE i wzory wspólnotowe do rejestru krajowego, a każde z tych praw:

- jest zarejestrowane w brytyjskim...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA