fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo autorskie: kiedy packshoty w sklepie internetowym są pod ochroną

packshot
Adobe Stock
Tworzenie internetowych platform zakupowych wiąże się z szeregiem wymogów, jakie muszą zostać spełnione, aby sprzedaż nie tylko odbywała się zgodnie z poszanowaniem prawa i wszechobecnej konkurencji, ale przynosząc jednocześnie korzyści biznesowe.

Sprzedawcy chcąc nakłonić użytkowników do skorzystania z oferty prześcigają się w sposobach nawiązania skutecznej narracji z klientem. Efektem tych działań nierzadko są skupiające uwagę fotografie reklamowanych produktów tzw. packshoty.

W dobie społeczeństwa informacyjnego, intensywnego rozwoju portali społecznościowych fotografie produktowe stały się głównym narzędziem komunikacji z klientem i siłą nakłaniającą do zakupu towaru. W tym celu sprzedawcy korzystają bądź z gotowych zdjęć oferowanych przez producentów, serwisów stockowych, bądź inwestują w posiadanie autorskiej bazy zdjęć, korzystając z usług fotografa czy grafika. W tym ostatnim przypadku, obok waloru estetycznego serwisu, unikalne fotografie stają się także czynnikiem, jaki wpływa na pozycjonowanie adresu URL serwisu internetowego, zwiększając jego konkurencyjność.

Czytaj też: Prawa autorskie: za cudze zdjęcia trzeba płacić

Bez względu jednak na to z jakiego rodzaju f...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA