Reklama

Brak aplikacji nie przekreśla na rynku pracy

Spadek chętnych na aplikacje idzie w parze z rosnącym zapotrzebowaniem na prawników bez tytułu zawodowego.

Publikacja: 06.10.2022 03:00

Brak aplikacji nie przekreśla na rynku pracy

Foto: Adobe Stock

Z raportu firm Grant Thornton i Element „Prawnik na rynku pracy” wynika, że firmy znacznie częściej poszukują absolwentów prawa bez aplikacji (2367 ofert) niż radców prawnych (1511) i adwokatów (732). Co ciekawe, liczba poszukiwanych adwokatów w ostatnim roku wzrosła o prawie 50 proc. (z 495).

– Z naszych badań wynika, że marka „adwokat” trzyma się bardzo dobrze. Cieszymy się zaufaniem klientów, dajemy duże poczucie bezpieczeństwa i gwarancję dobrej jakości pracy – mówi Justyna Mazur, szefowa komisji wizerunku Naczelnej Rady Adwokackiej.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Praca, Emerytury i renty
„Lewaków i morderców nienarodzonych nie zatrudniamy”. Sąd o dyskryminacji przy rekrutacji
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Prawo w Polsce
Kiedy można zmienić kategorię wojskową? Oto jak wygląda procedura
Prawo w Polsce
Czy za radio w aucie trzeba płacić abonament RTV? Prawo mówi jasno
Konsumenci
Przełomowe orzeczenie SN w sprawie frankowiczów. Wyrok TSUE nie zmieni rozliczeń z bankami
Reklama
Reklama