Szymon Cydzik

Prezes UODO: Sprawa tej nieszczęsnej KRS przyćmiła całą moją kadencję

Uważam, że osobom publicznym również przysługuje prawo do prywatności. Oczywiście nie tak szerokie jak osobom „zwykłym” – mówi Jan Nowak, prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, który ubiega się o ponowny wybór. W piątek jego kandydaturę poparł Sejm.

Adwokaci zyskują szacunek wśród społeczeństwa

Pozycja adwokatów wzrasta, a sędziów jest stabilna – mówi Piotr Zimolzak, wiceprezes zarządu SW Research.

Adwokat dziecka zamiast kuratora w sądzie. Prawnicy są za

„Kuratora procesowego” ma zastąpić „reprezentant dziecka” z mocniejszymi uprawnieniami. Prawnicy dobrze oceniają tę propozycję.

Sąd: minister naruszył dobra osobiste przekazując dane wyborcy poczcie

SO w Warszawie nakazał resortowi cyfryzacji przeprosić radcę prawnego Michała Gniatkowskiego za bezprawne przetwarzanie jego danych osobowych w ramach tzw. „wyborów kopertowych”.

III Kongres Prawników zbliża się wielkimi krokami

Egzaminy zawodowe, zakaz współpracy z kancelariami odszkodowawczymi i stawki za urzędówki – o tym rozmawiano na wspólnym posiedzeniu radców prawnych i adwokatów.

Kara UODO dla Rzecznika Dyscyplinarnego jednej z izb adwokackich

23 tys. zł będzie musiał zapłacić Rzecznik Dyscyplinarny jednej z izb adwokackich za brak odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych – zdecydował Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Ma też pół roku na dostosowanie się do RODO.

Obywatel łatwiej sprawdzi, kto miał dostęp do jego PESEL

Od 30 maja na stronie gov.pl pojawią się nowe usługi. Pozwolą zweryfikować prawidłowość i kompletność naszych danych w rejestrach PESEL czy dowodów osobistych, a także ustalić, komu były one udostępniane.

Rząd chce chronić dzieci przed pornografią w internecie

Łatwe w obsłudze blokady rodzicielskie, ograniczenie materiałów dla dorosłych w publicznych wi-fi, edukacja – to pomysły na ochronę małoletnich przed niewłaściwymi treściami w sieci.

Rolnik jest bardziej poważany niż adwokat i sędzia

Pełnomocników poważamy nieco bardziej niż rok temu, choć mniej niż robotników wykwalifikowanych, nauczycieli czy szewców. Przedstawicieli judykatury nieco mniej, ale wciąż bardziej niż księgowych czy właścicieli dużych firm.

Michał Bieniak: Papierowa wersja „Palestry” nie znika

Chcę położyć większy nacisk na tematykę praktyczną – zapowiada Michał Bieniak, nowy redaktor naczelny adwokackiego czasopisma.