Reklama
Rozwiń
Reklama

Chętnych coraz mniej - patronom będzie trudniej o aplikantów

Rekordowo mało osób, które rozpoczną aplikację w 2023 r., może przysporzyć trudności samorządom radców i adwokatów.

Publikacja: 26.09.2022 21:33

Egzamin na aplikację radcy prawnego

Egzamin na aplikację radcy prawnego

Foto: Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak

Zdawalność egzaminów wstępnych na dwie największe aplikacje prawnicze wyniosła ok. 41 proc. – znacznie mniej niż w zeszłym roku (60 proc.). Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik przyznał, że zmniejszona liczba aplikantów wymagać będzie zmian w organizacji szkolenia.

– Trwają rozmowy na forum KRRP, a Komisja Aplikacji KRRP opracowuje projekt zmian – mówi Agnieszka Borowska-Pura, kierownik Działu Aplikacji w OIRP w Warszawie. – Jednym z analizowanych pomysłów jest prowadzenie części zajęć w formie e-learningu – dodaje.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Sądy i trybunały
Karol Nawrocki zablokował nominacje 46 sędziów. Czy prezydent mógł to zrobić?
Podatki
Darowizna od rodzica powinna iść na konto dziecka. Bo fiskus ją opodatkuje
Praca, Emerytury i renty
Wiek emerytalny jest, ale brakuje stażu pracy. Czy jest szansa na emeryturę z ZUS?
Nieruchomości
Będą ważne zmiany w prawie budowlanym? „Żółta kartka” zamiast blokady inwestycji
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Prawo rodzinne
Szybki rozwód bez sądu będzie możliwy. Rząd przyjął projekt
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama