Jak przygotować się do przetargu?

Wybór partnera prywatnego, realizującego inwestycje publiczne może odbywać się na podstawie przepisów Prawa zamówień publicznych, w trybie dialogu konkurencyjnego. Na co powinien zwrócić uwagę podmiot, który planuje wziąć udział w takim postępowaniu? I czego powinien unikać?

Publikacja: 08.04.2021 17:00

Jak przygotować się do przetargu?

Foto: Adobe Stock

Pandemia COVID-19 spowodowała niepewność gospodarczą zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, co znacząco odbiło się na zainteresowaniu inwestycjami partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) na europejskim rynku. Według raportu z rynku PPP1 zarówno liczba, jak i wartość transakcji PPP zawartych w Europie, była najniższa od czasu kryzysu na rynkach finansowych z 2008 roku. Jak się jednak okazuje, niepewność gospodarcza spowodowana utrzymującą się już od ponad roku pandemią COVID-19, nie spowolniła znacząco rozwoju polskiego rynku inwestycji PPP w 2020 roku, a w zakresie liczby ogłaszanych postępowań na wybór partnera prywatnego – wręcz skoczyła wzwyż.

Pozostało 96% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Sądy i trybunały
Sędzia zwrócił się do władz Białorusi o azyl. To "bohater" afery hejterskiej w MS
Sądy i trybunały
"To jest dla mnie szokujące". Szefowa KRS o sprawie sędziego Szmydta
Dane osobowe
Wyciek danych klientów znanej platformy. Jest doniesienie do prokuratury
Prawo dla Ciebie
"Nowy rozdział dla Polski". Komisja Europejska zamyka procedurę artykułu 7
Sądy i trybunały
Zwrot w sprawie zmian w KRS? Nieoficjalnie: Bodnar negocjuje z Dudą