fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus. Coraz trudniejsza sytuacja epidemiczna w Czechach

Szpital w Czechach
AFP
Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w ciągu doby w Czechach wyniosła 14 457 - o ok. 2,8 tysiąca więcej niż przed tygodniem.

W związku z szerzeniem się w Czechach tzw. brytyjskiego wariantu koronawirusa (B.1.1.7) od soboty osoby wjeżdżające do Polski z Czech będą musiały legitymować się negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa, dowodem na zaszczepienie przeciw COVID-19 lub poddawać obowiązkowej kwarantannie.

Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Czechach wykryta w ciągu ostatniej doby była o 664 wyższa niż dzień wcześniej - podają "Lidove Noviny".

Liczba zgonów chorych na COVID-19 w Czechach zbliża się do 20 tysięcy - obecnie wynosi dokładnie 19 999.

7 176 chorych na COVID-19 przebywa obecnie w czeskich szpitalach, z czego 1 531 jest w stanie ciężkim - ta ostatnia liczba jest najwyższa od początku epidemii w Czechach.

W związku z coraz gorszą sytuacją epidemiczną premier Andrej Babisz ma w piątek rozmawiać z opozycją o nowych obostrzeniach.

Jak piszą "Lidove Noviny" prawdopodobnie od 1 marca w Czechach zakazane zostanie poruszanie się między poszczególnymi powiatami, zamknięte zostaną przedszkola i szkoły, a także część otwartych obecnie sklepów.

Źródło: Lidove Noviny
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA