fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Kambodża: "Magiczne" strachy na wróble chronią 64-latkę przed wirusem

Phnom Penh
AFP
Mieszkanka kambodżańskiej wioski, Ek Chan, chroni się przed zakażeniem koronawirusem za pomocą swoich strachów na wróble - pisze Reuters.

Ek Chan mieszka w prowincji Kandal, w pobliżu stolicy kraju, Phnom Penh.

Mieszkańcy wioski wierzą, że 64-letnia Ek Chan potrafi odganiać za pomocą strachów na wróble, które sama robi, złe duchy i choroby.

- Odkąd wykonałam Ting Mongi (tak nazywają się strachy na wróble - red.), pomogły mi odstraszyć wszystkie wirusy, w tym koronawirusa i zatrzymały rozprzestrzenianie się wirusów w mojej rodzinie - powiedziała Ek Chan w rozmowie z Reutersem.

- Osobiście naprawdę wierzę w magię tych strachów na wróble i w ogóle nie boję się wirusa - dodaje.

Ek Chan przyznaje, że nie wie wiele o COVID-19, ale wierzy w swoje strachy na wróble i ma nadzieje, że wkrótce będzie dostępna darmowa szczepionka na COVID.

W Kambodży od początku pandemii wykryto zaledwie 307 zakażeń koronawirusem. W kraju jak dotąd nie zmarł żaden chory na COVID-19.

W listopadzie po wizycie w Kambodży zakażenie koronawirusem wykryto u szefa MSZ Węgier, Petera Szijjarto. Po tej wizycie setki osób zostały poddane izolacji, którą objęty został rónież m.in. premier Kambodży, Hun Sen. Tymczasowo zakazano też organizowania zgromadzeń publicznych.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA