fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Hiszpania: ostatniej doby zmarło 838 osób z powodu koronawirusa

AFP
W ciągu ostatnich 24 godzin w Hiszpanii zmarło z powodu zakażenia koronawirusem 838 osób. To największa liczba zmarłych w bilansie dobowym. W sumie liczba zmarłych w tym sięgnęła 6 528 osób.

Hiszpania to po Włoszech kraj z największą liczbą ofiar epidemii. W sumie odnotowano 78 797 przypadków zakażenia koronawirusem - informuje hiszpańskie ministerstwo zdrowia. W ciągu ostatniej doby liczba zakażonych wzrosła o ponad 6500 osób.

W sobotę hiszpański rząd wprowadził nowe restrykcje w związku z epidemią. Premier Pedro Sanchez w telewizyjnym wystąpieniu ogłosił, że większość obywateli będzie musiała przestać pracować. Na posterunku pozostaną ci pracownicy, którzy są niezbędni w sytuacji epidemii. Pracownicy otrzymają pensje, ale w późniejszym terminie będą musieli nadrobić stracone godziny. Nowe zasady będą obowiązywały od 30 marca do 9 kwietnia.

Od dwóch tygodni w Hiszpanii zamknięte są restauracje, bary, puby, a także te sklepy, które nie sprzedają artykułów pierwszej potrzeby. Nie działają również również szkoły i uniwersytety.

Źródło: rp.pl/Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA