Magdalena Kowalczyk

Magdalena Kowalczyk

wydawca strony głównej rp.pl

Absolwentka filologii romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarka, redaktorka

Zmarła Jadwiga Staniszkis

Nie żyje wybitna humanistka, socjolożka i analityczka polityczna prof. Jadwiga Staniszkis. W przyszłym tygodniu skończyłaby 82 lata

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 781

4 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.

Scheuring-Wielgus: Duda powiedział mi w oczy, że nie podpisze żadnej ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

Joanna Scheuring-Wielgus w TVN24 powiedziała że prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z posłankami Lewicy oświadczył, że nie podpisze żadnej ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne.

Iran zaatakował Izrael. Wystrzelił w jego stronę ponad 300 dronów i rakiet. Niemal wszystkie zostały zneutralizowane

Iran przypuścił atak na Izrael, wystrzeliwując setki dronów i rakiet. Według informacji Izraela, wojsko przechwyciło większość irańskich dronów nad Syrią i Jordanią. Atak trwał pięć godzin. Premier Izraela: "Przechwyciliśmy, odparliśmy, razem zwyciężymy". W sprawie sytuacji na Bliskim Wschodzie zbierze się Rada Bezpieczeństwa ONZ oraz grupa G7.

Zachodni politycy ostro potępiają wydarzenia na Bliskim Wschodzie

"Potępiam ataki Iranu w możliwie najostrzejszy sposób i potwierdzam żelazne zaangażowanie Ameryki w bezpieczeństwo Izraela", napisał w mediach społecznościowych prezydent USA. Inni przywódcy światowi wypowiadają się w podobnym tonie

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 780

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 766

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Biały Dom wzywa Kongres do pilnego przyjęcia ustawy odblokowującej środki na pomoc dla Ukrainy.

Uwolniono zakładników przez wiele godzin przetrzymywanych w barze w Holandii

W lokalnym barze Petticoat w mieście Ede we wschodniej Holandii mężczyzna uzbrojony w broń i materiały wybuchowe od świtu przetrzymywał zakładników – informuje policja tego kraju. Po południu zakładnicy zostali uwolnieni, a policja aresztowała sprawcę.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 759

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę

Zmarł Leszek Długosz

Nie żyje poeta, kompozytor i pieśniarz Leszek Długosz. Był jednym z najwybitniejszych artystów krakowskiej "Piwnicy pod Baranami".