Magdalena Kowalczyk

Absolwentka filologii romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim

COVID-19: Skutki uboczne po trzeciej dawce szczepionki

Wyniki międzynarodowych badań informują, czego można się spodziewać po przyjęciu "boostera", czyli trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19.

NFZ pyta pacjentów o wrażenia z pobytu w szpitalu

26 października NFZ rozpoczyna akcję ankietowania pacjentów na temat pobytu w szpitalu. Pytania będą dotyczyły m.in. wyżywienia, wsparcia emocjonalnego oraz warunków sanitarnych.

Von der Leyen: Będziemy bronić praworządności i polskich obywateli

- Członkostwo w Unii Europejskiej musi iść w parze z przestrzeganiem wspólnych zasad i demokracji. Podkopywanie jakiegokolwiek z tych filarów zagraża europejskiej demokracji. Nie możemy do tego dopuścić, bo o dotyczy nas wszystkich - powiedziała Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej.

PE o Polsce: TVP Info pokazała Morawieckiego, nie pokazuje debaty

TVP Info, w przeciwieństwie do innych telewizji informacyjnych, transmituje debatę o Polsce w Parlamencie Europejskim nie pokazując wszystkich przemawiających. Pokazano na żywo tylko przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego, a następnie wielokrotnie powtórzono jego fragmenty. Przemówienia europosłów są pokazywane w tle, bez dźwięku.

Ponad 600 prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy

Straż Graniczna odnotowała 612 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski.

Sondaż IBRiS: Prezydent z najgorszym wynikiem od lat

Szymon Hołownia to jedyny polityk, którego obecnie więcej Polaków ocenia pozytywnie niż negatywnie, ale zajmuje on dopiero czwarte miejsce w rankingu zaufania. Liderem w najnowszym sondażu IBRIS dla Onetu został Mateusz Morawiecki. Prezydent Andrzej Duda notuje najsłabszy wynik od ponad trzech lat.

Hanna Wawrowska w Zarządzie Europejskiego Ruchu Fair Play (EFPM)

Podczas ostatniego Kongresu Europejskiego Ruchu Fair Play (EFPM) w Wiedniu, odbyły się wybory nowych władz stowarzyszenia. Prezydentem został Belg - Philippe Housiaux. Do komitetu wykonawczego wybrano przedstawicieli 8 państw: Azerbejdżanu, Chorwacji, Grecji, Łotwy, Polski, Słowacji, Słowenii i Turcji. Z Polski powołano przewodniczącą Klubu Fair Play PKOl – Hannę Wawrowską.

Nie widać końca erupcji wulkanu Cumbre Vieja

Nic nie wskazuje na rychłe zakończenie erupcji wulkanu Cumbre Vieja, która od blisko miesiąca niszczy kanaryjską wyspę La Palma.

Norwegia: Łucznik zabił przypadkowe ofiary

Mężczyzna, który w środę w Norwegii zabił strzałami z łuku pięć osób, a trzy ranił, wybrał swoje ofiary przypadkowo - poinformowała norweska policja

Na COVID-19 zachorowało znów ponad 2500 osób

2 523 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, zmarła jedna osoba - informuje w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.