Magdalena Kowalczyk

Magdalena Kowalczyk

Absolwentka filologii romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarka, redaktorka

na żywo
Świat

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 459

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.

Po 1 lipca do psychologa nadal bez skierowania

Skierowania do psychologa dla osób dorosłych zostały zniesione także po zakończeniu stanu zagrożenia epidemicznego. Ustawodawca zmienił zdanie.

Ray Stevenson nie żyje. Zmarł w trakcie kręcenia nowego filmu

Zmarł Ray Stevenson brytyjski aktor filmowy i teatralny. Znany z "Thora", "Rzymu", "Punishera" i "Wikingów". Za kilka dni skończyłby 59 lat.

Słowacja przywraca kontrole na granicach

Od środy Słowacja przywraca kontrole graniczne na wszystkich wewnętrznych granicach lądowych: z Austrią, Czechami, Węgrami i z Polską oraz w portach lotniczych. To czasowe rozwiązanie.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 451

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.

Waszczykowski: Ukraińcy nie chcą poczynić żadnych gestów wobec Polski

- Sprawa naszej trudnej historii powinna być rozwiązana zanim dojdzie do istotnych decyzji w sprawie przyszłości międzynarodowej Ukrainy - uważa Witold Waszczykowski, europoseł PiS, były szef polskiej dyplomacji.

Sondaż IPSOS: PiS liderem, Konfederacja na czwartym miejscu

Sondaż IPSOS dla portalu DoRzeczy.pl został przeprowadzony w dniach 16-19 maja, a po kongresie Prawa i Sprawiedliwości, na którym Jarosław Kaczyński złożył wiele obietnic.

Wiceszef MSZ: Nie twórzmy problemów, skupmy się na tym, żeby wspierać Ukrainę

Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych zareagował na słowa ambasadora Ukrainy w Polsce, w sprawie przepraszania za rzeź wołyńską.

Jest antidotum na toksynę muchomora sromotnikowego?

Muchomor sromotnikowy (Amanita falloides), który od wieków nazywany był „zabójcą królów”, może stracić swą fatalną opinię. Naukowcy odkryli możliwe antidotum na śmiercionośną toksynę tego grzyba.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 448

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski dziękuje krajom, które dostarczają Ukrainie nowoczesne zestawy obrony przeciwlotniczej.