Magdalena Kowalczyk

Absolwentka filologii romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 87

24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Obecnie Rosjanie koncentrują się na ofensywie w Donbasie.

Lewica odrzuca zmianę konstytucji

Konstytucja musi być przestrzegana od A do Z - mówili liderzy Nowej Lewicy podczas Rady Krajowej Nowej Lewicy z okazji 25-lecia referendum konstytucyjnego.

Prezydent Biden podpisał nowy pakiet pomocowy dla Ukrainy

Prezydent USA podpisał ustawę o nowym pakiecie pomocy dla Ukrainy o wartości prawie 40 mld dolarów.

Niemcy: Katastrofalne skutki deszczy i huraganów

Nadrenia Północna-Westfalia zmaga się ze skutkami nawałnic, jakie przeszły przez Niemcy w nocy z piątku na sobotę. Huragany wyrwały drzewa i zrywały dachy. Co najmniej 40 osób zostało rannych. Jedna osoba zginęła.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 84

24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę. Kreml ocenił, że w obrońcy Azowstalu skapitulowali, z kolei Ukraina podaje, że prowadzi rozmowy ws. ich powrotu na tereny kontrolowane przez ukraińską armię. Finlandia i Szwecja złożyły na ręce sekretarza generalnego NATO formalne wnioski o przyjęcie do Sojuszu.

Zełenski: Rosja wyciąga "wunderwaffe". To dowód porażki

- Dziś jeden z przedstawicieli państwa rosyjskiego powiedział, że okupanci rzekomo zaczęli używać na Ukrainie systemów broni laserowej. Podobno po to by oszczędzać rakiety – powiedział w wieczornym wystąpieniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

28 maja – Piknik Olimpijski w Warszawie

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią wraca Piknik Olimpijski. 23. edycja imprezy odbędzie się w sobotę 28 maja w godzinach 12.00-18.30. Miejsce pozostaje to samo – warszawski Park Kępa Potocka.

Tajwańska strategia zapobiegania COVID-19

W ciągu dwóch lat od wybuchu pandemii COVID-19 odnotowano ponad 510 mln potwierdzonych przypadków zachorowania i przeszło 6,25 miliona zgonów na całym świecie. Tymczasem do 10 maja 2022 na Tajwanie, który zamieszkuje 23,5 miliona mieszkańców, odnotowano około 390 tys. potwierdzonych przypadków i 931 zgonów - informuje tajwańskie ministerstwo zdrowia.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 73

24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę.

Francja: Macron ponownie zaprzysiężony na prezydenta

Emmanuel Macron złożył w sobotę po raz drugi przysięgę prezydencką. Wywalczył reelekcję w końcu kwietnia.