fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ostatni etap wdrażania PPK - od 1 stycznia 2021 r. obejmie najmniejszych pracodawców

Pracownicze Plany Kapitałowe
AdobeStock
Od 1 stycznia 2021 r. ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych obejmie przedsiębiorców, którzy na 31 grudnia 2019 r. zatrudniali mniej niż 20 osób albo rozpoczęli działalność po tej dacie. Mają oni czas na zawarcie umowy o zarządzanie PPK do 23 kwietnia, a umowy o prowadzenie PPK do 10 maja 2021 r.

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) są systemem długoterminowego oszczędzania dla pracowników, obowiązkowym dla pracodawców i dobrowolnym dla pracowników, organizowanym przez pracodawców i wspieranym przez państwo. Zasady jego funkcjonowania określa ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (dalej „ustawa o PPK"). Dotychczas program ten wdrożyli pracodawcy z tzw. I, II i III etapu wdrożenia, czyli tzw. pracodawcy 250+, 50+ i 20+. W 2021 roku program ten obejmie pracodawców z ostatniego, tzw. IV etapu wdrożenia PPK, a także jednostki sektora finansów publicznych (bez względu na liczbę zatrudnionych). Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wdrażania i funkcjonowania PPK oraz związanych z tym obowiązków i uprawnień przedsiębiorców.

Wyjaśnimy m.in.: czy do PPK trzeba zapisać tylko pracowników, czy wybór instytucji finansowej, która będzie zarządzać PPK, wymaga porozumienia z załogą, czy trudności finansowe uprawniają d...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA