fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Pomorskie: 13-letni chłopcy podejrzani o bestialskie zabicie jeża

adobestock
Dwaj 13-letni chłopcy są podejrzani o znęcanie się nad jeżem a następnie jego bestialskie zabicie przy użyciu cegły. Do zdarzenia doszło na Kaszubach, gdzie młodzi Niemcy przyjechali na wakacje.

- Rzeczywiście otrzymaliśmy takie zgłoszenie i policjanci, którzy udali się na miejsce przesłuchali świadków, którzy twierdzili, że doszło do znęcania się i zabicia jeża - powiedział w rozmowie z "Expressem Kaszubskim" Artur Socha, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

- Policjanci zbierają w tej chwili materiał dowodowy w tej sprawie. Czekamy na opinię lekarza weterynarii. Wówczas zostanie podjęta decyzja o dalszym toku postępowania - dodał rzecznik. - Zabezpieczono truchło, które zostało przekazane do badań. Ich wyniki pozwolą określić co było przyczyną śmierci zwierzęcia - zapowiedział Socha.

Według relacji świadków, trzynastolatkowie mieli kopać zwierzę, a następnie zabić je cegłą. Jak informuje Radio Gdańsk, zebrane dowody przekazano już do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Kartuzach. 

Osoby pełnoletnie za znęcanie się i zabicie zwierzęcia mogą trafić do więzienia na okres od trzech miesięcy nawet do pięciu lat. Nieletni mogą natomiast trafić do poprawczaka lub pod nadzór kuratora.

Źródło: rp.pl/ Radio Gdańsk, Express Kaszubski
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA