fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

WSA: kupon rabatowy nie jest przychodem

AdobeStock
Samo przekazanie nagrody w postaci vouchera jest przyrzeczeniem udzielenia zniżki w określonym czasie i wysokości i nie powoduje powstania przychodu po stronie laureata konkursu.

Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z 27 września 2019 r. (III SA/Wa 38/19).

Spółka prowadzi platformę zniżkową w postaci aplikacji do ściągnięcia na telefon komórkowy. W celu popularyzacji platformy organizowane są i będą akcje marketingowe. Promocje odbywają się m.in. w formie konkursów ogłaszanych przez spółkę na profilu platformy dostępnej na portalu społecznościowym. Konkursy posiadają regulaminy i polegają na tym, że uczestnik (osoba fizyczna mająca miejsce zamieszkania w Polsce, która posiada profil zgodny z regulaminem tego portalu) ma do wykonania określone zadanie konkursowe, po wykonaniu którego (i spełnieniu pozostałych warunków regulaminu danego konkursu) otrzymuje nagrodę.

Spółka wystąpiła do organu podatkowego z pytaniem, czy nagrody w postaci kuponów rabatowych i kodów wymienialnych na bilety stanowią w momencie ich wydania przychód dla laureatów konkursów, a tym samym czy ciążą na niej obowiązki płatnika...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA