fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy integracja online obciąży pracowników podatkiem?

Adobe Stock
Jeśli pracodawca zaprosi na spotkanie integracyjne wszystkich zatrudnionych, nie musi obciążać poszczególnych osób podatkiem z tego tytułu. Dotyczy to też spotkań na odległość.

- Planujemy organizację spotkania integracyjnego online dla swoich pracowników. Pieniądze na ten cel będą pochodzić z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Czy możemy te środki przeznaczyć na ten cel i jaki to będzie miało skutek w rozliczeniach podatkowych naszego przedsiębiorstwa? – pyta czytelniczka.

Funkcjonujące na rynku pracy przedsiębiorstwa powinny mieć na uwadze dbałość o dobrą atmosferę pracy, bez względu na charakter działalności. Koszty imprez integracyjnych są zróżnicowane, uzależnione zarówno od ich postaci, liczby uczestniczących osób, jak również źródeł finansowania.

Czytaj też: Sąd o kosztach podatkowych: impreza integracyjna nie tylko dla pracowników

Dofinansowanie z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych jest możliwe, gdy charakter imprezy jest zgodny z definicją działalności socjalnej przyjętą w ustawie z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (tekst jedn. DzU z 2020 r., poz. 1070). Mowa w niej o...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA