fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

ZFŚS: do końca października konieczna dopłata na konto socjalne

Adobe Stock
Od 1 sierpnia 2019 r. podstawę do naliczania wpłat na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych podniesiono do 3389,90 zł. Do 31 października br. pracodawcy muszą przelać na konto socjalne wyrównanie odpisów i zwiększeń.

Rok 2019 obfituje w wiele zmian w przepisach dotyczących bezpośrednio obszaru kadrowo-płacowego. Nie ominęły one także zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Ustawodawca zadecydował bowiem, że za okres od 1 sierpnia do 31 grudnia 2019 r. podstawą naliczania odpisów na zfśs jest kwota wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej w drugim półroczu 2014 r. Oznacza to wzrost tej podstawy o 3,41 proc. do poziomu 3389,90 zł. Przesądza o tym ustawa z 11 września 2019 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2019, ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych oraz ustawy o Karcie Dużej Rodziny (w chwili oddawania numeru do druku ustawa czekała na podpis prezydenta).

Powyższe wymusza na pracodawcach rekalkulację odpisów na fundusz działalności socjalnej i wpłacenie na odrębne konto bankowe zfśs dodatkowych środków wynikających ze wspomnianej modyfikacji.

Kilkuetapowe wyliczenia

Każdy...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA