fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Włodzimierz Kocon, wiceprezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego: na mieszkania plus musimy poczekać

123RF
Jeżeli deficyt mieszkań wynosi trzy miliony, to nie wybudujemy ich w jeden dzień – mówi Włodzimierz Kocon, wiceprezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

W Polsce brakuje mieszkań. Rząd zapowiedział, że rozwiąże ten problem: w 2018 roku miało być wybudowanych w programie Mieszkanie+ 100 tysięcy lokali. Tymczasem do tej pory wybudowanych zostało tylko 867 mieszkań na wynajem, a kolejnych 864 jest w trakcie budowy – razem 1731 [dane podaję za „Kurierem Mieszkaniowym Plus"]. Spektakularnych efektów nie widać.

Włodzimierz Kocon: Każda inwestycja budowlana trwa. W przypadku inwestycji mieszkaniowych – od czterech do pięciu lat. Uzyskanie efektów wymaga zatem czasu. Program Mieszkanie+, który jest częścią Narodowego Programu Mieszkaniowego realizowany jest od niespełna trzech lat. W tym kontekście za spore osiągnięcie należy uznać, że niemal tysiąc mieszkań zostało oddanych najemcom w najem, że kolejne dwa tysiące są w budowie lub ich budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, że 18 tys. jest na deskach kreślarskich architektów i w procesie uzyskiwania pozwolenia na budowę.

 Ile czasu potrzeba ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA