fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy po dwóch terminowych umowach o pracę trzecia będzie na stałe?

123RF
Jeśli przerwa między ustaniem pierwszego angażu na czas określony a nawiązaniem kolejnego przekroczyła miesiąc, szef może zaproponować ponownie taki sam kontrakt.

Trzeci kontrakt o pracę mam zawiązać z pracownicą 2 grudnia 2015 r. Wcześniej łączyły mnie z nią dwa terminowe angaże: pierwszy – od 15 stycznia do 30 kwietnia 2015 r., a drugi od 1 lipca do 30 września 2015 r. Czy teraz muszę zawrzeć umowę na czas nieokreślony? – pyta czytelnik.

Zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawiązaniem bezterminowego angażu, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły terminowy kontrakt o pracę na następujące po sobie okresy, o ile przerwa między rozwiązaniem poprzedniego a nawiązaniem kolejnego angażu nie przekroczyła miesiąca.

Jakie wyjątki

Uzgodnienie między stronami w trakcie trwania umowy o pracę na czas określony dłuższego okresu wykonywania zadań służbowych na podstawie tej umowy poczytuje się za zawarcie, od dnia następującego po jej rozwiązaniu, kolejnego terminowego angażu.

Nie dotyczy to jednak terminowych kontraktów zawartych w celu:

- zastępstwa ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA