fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fundusze unijne dla firm w styczniu 2016

123RF
Z początkiem nowego roku przedsiębiorcy będą mogli sięgnąć po unijne pieniądze. Konkursy zostały przewidziane zarówno w programach regionalnych, jak i krajowych. Będą one wspierać rozwój nowych, przełomowych technologii oraz wprowadzanie do produkcji zmodernizowanych towarów.

Dotacji na rozwój firm można poszukiwać zarówno w programach regionalnych, jak i w krajowych. W tym drugim przypadku chodzi przede wszystkim o program „Inteligentny rozwój". W zależności od wybranego instrumentu wsparcia środki będzie można wykorzystać na wdrażanie nowych produktów (towarów, usług, procesów), wykorzystywanie wyników badań albo na zakup specjalistycznych usług, mających przybliżyć przedsiębiorcom pojęcie innowacji i pomóc im w ich praktycznym wykorzystaniu.

Inteligentne działy

Terminy ogłaszania konkursów można znaleźć w harmonogramach, które są publikowane na stronach poświęconych poszczególnym programom. Można też je znaleźć na witrynie poświęconej funduszom europejskim (www.funduszeeuropejskie.gov.pl). Przykładowo przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego już mogą się szykować do pozyskania dotacji z tzw. działania 1.5 „Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji". Z...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA