fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firmy z pieniędzmi na budowę i rozwój laboratoriów oraz ośrodków badawczych

123RF
Gospodarka oparta na wiedzy wymaga ciągłego rozwijania i ulepszania dostępnych procesów i technologii. A to z kolei jest możliwe tylko przy silnym zaangażowaniu prywatnego biznesu w prowadzenie prac B+R.

Jeszcze tylko do najbliższego poniedziałku, 14 października przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dofinansowanie ze środków unijnych. W  tym przypadku chodzi o taki rodzaj przedsięwzięć, które wpisują się w cele działania 2.1 „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw" składającego się na program „Inteligentny rozwój". Konkurs prowadzi Departament Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Zgodnie z jego regulaminem, dofinansowanie będzie udzielane przedsiębiorcom na tworzenie lub rozwój inwestycji typu centra badawczo-rozwojowe. Oznacza to możliwość uzyskania dofinansowania na tworzenie lub rozwój takich centrów poprzez inwestycje w aparaturę, sprzęt, technologie i inną niezbędną infrastrukturę, która służyć będzie prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych na rzecz tworzenia innowacyjnych produktów i usług. Przedmiotem dofinansowania w ramach projektów mogą być wydatki inwestycyjne, koszty odpowiedniej wiedzy t...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA