fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konkurs na wsparcie projektów badawczo-rozwojowych ze środków programu „Inteligentny rozwój"

Adobe Stock
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju po raz ostatni ogłasza konkurs na wsparcie projektów badawczo-rozwojowych ze środków programu „Inteligentny rozwój".

Działanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa", czyli jedna z części programu „Inteligentny rozwój", była w ostatnich latach jednym z najważniejszych źródeł finansowania innowacyjnych projektów. To właśnie z jego budżetu przedsiębiorcy mogli finansować największe projekty badawczo-rozwojowe, czyli takie, które służyły tworzeniu nowych lub doskonaleniu obecnych produktów (technologii), które później miały trafiać na rynek.

Od samego początku program wsparcia prac badawczych (badań przemysłowych) i rozwojowych cieszył się dużym zainteresowaniem firm, o czym może świadczyć fakt szybkiego wyczerpywania kolejnych konkursowych budżetów. A bywało przecież, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznawało łącznie w formie bezzwrotnych dotacji nawet miliard złotych (przykładowo taki był budżet jednego z konkursów przeprowadzonego w 2017 r., a skierowanego do małych i średnich firm). Tym razem do wydania zostało 300 mln...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA