Dofinansowanie dla konsorcjów naukowo-przemysłowych na wspólne projekty badawczo-rozwojowe

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza konsorcja naukowo-przemysłowe do składania wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć badawczo-rozwojowych, których efektami będą nowe lub udoskonalone produkty bądź usługi.

Publikacja: 06.02.2020 16:15

Dofinansowanie dla konsorcjów naukowo-przemysłowych na wspólne projekty badawczo-rozwojowe

Foto: 123RF

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jest ważną instytucją w systemie wdrażania programu „Inteligentny rozwój". Odpowiada za realizację kilku jego części, w tym tzw. działanie 4.1.1 „Projekty aplikacyjne". Najbliższy nabór wniosków o dofinansowanie będzie prowadzony do trzeciego kwietnia. Aplikacje może składać ściśle określona grupa podmiotów. Chodzi mianowicie o konsorcja, które obowiązkowo muszą się składać z co najmniej jednej jednostki naukowej i co najmniej jednego przedsiębiorcy, przy czym maksymalna liczba podmiotów tworzących takie porozumienie nie może przekraczać pięciu i co najmniej 30 proc. kosztów kwalifikowanych musi przypadać na firmę (firmy). Jasno z tego wynika, że ani samodzielnie działający przedsiębiorca, ani jednostka naukowa nie mogą wystąpić z wnioskiem o dotację. W wypadku tego konkursu trzeba połączyć siły i w realizację projektu zaangażować zarówno pracowników sektora biznesowego jak i naukowego.

Pozostało 81% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Spadki i darowizny
Poświadczenie nabycia spadku u notariusza: koszty i zalety
Podatki
Składka zdrowotna na ryczałcie bez ograniczeń. Rząd zdradza szczegóły
Ustrój i kompetencje
Kiedy można wyłączyć grunty z produkcji rolnej
Sądy i trybunały
Sejm rozpoczął prace nad reformą TK. Dwie partie chcą odrzucenia projektów