Przestępcy wysyłają korespondencję z adresu: alert@zus.pl

ZUS podkreśla, że nie zwraca się do swoich klientów informacji w sprawach rozliczeń składkowych drogą mailową. - Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach - wyjaśnia.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku posiadaczy konta na portalu Platformy Usług Elektronicznych, którzy wybrali taką właśnie formę kontaktu. Z tymi osobami ZUS rzeczywiście kontaktuje się drogą elektroniczną.

Czytaj także: ZUS powinien poinformować o układzie ratalnym

- ZUS ostrzega, by w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile, ani nie otwierać zawartych w korespondencji załączników. Korespondencja tego typu ma bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci - czytamy w komunikacie prasowym.

Zakład prosi o kontakt klientów z najbliższą placówką, gdy mają wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji. Zastrzeżenia można też zgłaszać za pośrednictwem Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl.