Konsekwencje za działanie

Wnioski o uchylenie immunitetów i zawieszenie dla dwóch warszawskich prokuratorek.

Publikacja: 07.12.2022 13:16

Konsekwencje za działanie

Foto: Fotorzepa / Marian Zubrzycki

Prokuratura Regionalna w Szczecinie wydała komunikat, w którym informuje o skierowaniu do Sądu Najwyższego wniosków o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorom. Zostały skierowane w toku śledztwa w sprawie ujawniania osobom nieuprawnionym informacji z prowadzonych postępowań karnych. Dotyczą Ewy Wrzosek, prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów, i Małgorzaty M., prokuratora Prokuratury Rejonowej Warszawa-Żoliborz w Warszawie.

Prokurator zamierza przedstawić prokurator Wrzosek zarzut nakłonienia w lipcu 2020 r., w celu osiągnięcia korzyści osobistej dla niej i Michała D., pełniącego funkcję dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, Małgorzaty M. – pełniącej funkcję zastępcy prokuratora rejonowego Warszawa-Żoliborz, do niedopełniania obowiązków służbowych poprzez przekazanie osobom nieuprawnionym, m.in. Michałowi D. informacji z toczącego się postępowania, a także niedopełniania obowiązków służbowych określonych w ustawie – Prawo o prokuraturze i zaangażowania się w działalność polityczną poprzez m.in. formułowanie wobec Michała D. sugestii o medialnym wykorzystaniu bezprawnie uzyskanych informacji w toczącej się w 2020 r. kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego.

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Zamów w promocji 99 zł za pierwszy miesiąc, każdy kolejny w cenie 219zł

Korzystaj z nieograniczonego dostępu m.in. do artykułów, raportów prawnych i ekonomicznych, specjalistycznych rankingów a także weekendowego wydania „Plus Minus”.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.

Praca, Emerytury i renty
Koniec 500+. Kiedy ostatnie wypłaty? 800+ na koncie już w grudniu?
Konsumenci
Nowy Sejm przyjął pierwszą ustawę. Dotyczy zakazu handlu w niedziele
W sądzie i w urzędzie
PESEL można już zastrzec. Jak to zrobić?
Prawo pracy
Szef może zablokować samowolną pracę po godzinach
Zdrowie
Ziobro na odchodne złożył wniosek do TK. Ma duże znaczenie dla lekarzy
Materiał Promocyjny
Nowe narzędzia to nowe możliwości