Agata Łukaszewicz

Agata Łukaszewicz

Dziennikarz działu Prawa

Absolwent prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej; absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz.

Zajęcie telefonu bywa gorsze niż inwigilacja Pegasusem

Procedura karna pozwala przy byle zarzucie zażądać zajęcia telefonu, co może naruszać nasze konstytucyjne prawa.

Prokurator Ewa Wrzosek: Nie popełniłam żadnego przestępstwa

Jakkolwiek sensacyjnie brzmi wycofanie przez prokuraturę wniosku o uchylenie mojego immunitetu, tak jest to oczywista prawna konsekwencja poprzedniej, już prawomocnej decyzji Sądu Najwyższego – mówi Ewa Wrzosek, prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów.

Ewa Wrzosek: Nie dziwi mnie wycofanie wniosku o uchylenie mi immunitetu

Jakkolwiek sensacyjnie brzmi wycofanie przez prokuraturę wniosku o uchylenie mojego immunitetu, tak jest to oczywista prawna konsekwencja poprzedniej, już prawomocnej decyzji Sądu Najwyższego - mówi Ewa Wrzosek, prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów.

Trwa walka o gorący fotel dyrektora KSSiP. Spór wokół kandydatury Wojciecha Postulskiego

Rekomendowany na nowego szefa szkoły dla sędziów i prokuratorów (KSSiP) Wojciech Postulski czeka na powołanie. Tymczasem narastają kontrowersje wokół jego kandydatury.

Zmiany w konfiskacie pojazdów: sąd zdecyduje, czy pijany straci auto

Projekt znoszący obowiązkową konfiskatę aut pijanych kierowców trafił w środę do konsultacji międzyresortowych. Zgodnie z nim, przepadek pojazdu będzie zależał od decyzji sądu.

Prezes Prusinowski bez dyscyplinarki za słowa o funkcjonowaniu SN

Piotr Prusinowski, prezes Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego, nie będzie miał dyscyplinarki za swoje publiczne wypowiedzi na temat funkcjonowania Sądu Najwyższego – zdecydowała w środę Izba Odpowiedzialności Zawodowej SN.

Wkrótce nowe zasady delegowania sędziów. Resort Bodnara kończy prace nad ustawą

Ma być jasne, dlaczego dany sędzia został powołany lub odwołany. Każdy delegowany sędzia otrzyma taki sam dodatek do wynagrodzenia. Transparentną procedurę wprowadzi nowa ustawa.

Kwiatkowska o Wrzosek: Aktywny w mediach prokurator musi ważyć każde słowo

Moim zdaniem pani Ewa Wrzosek powinna skorzystać z określonego w statucie LSO trybu do złożenia wniosku o zawieszenie w prawach członka tej organizacji, o ile są jej bliskie cele i wartości Stowarzyszenia – mówi "Rz" prokurator Katarzyna Kwiatkowska, była prezes Stowarzyszenia Lex Super Omnia.

Porządki w KRS. Co zakłada nowa ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa?

15 sędziów członków Krajowej Rady Sądownictwa ma być wybieranych przez sędziów – zdecydował w piątek Sejm.

Sejm uchwalił zmiany w KRS. Mogą się zderzyć z wetem prezydenta

Sejm zdecydowaną większością głosów przyjął w piątek zmiany w KRS. - Ta nowela przywraca niezależną KRS – mówił Michał Szczerba, poseł sprawozdawca. Za przyjęciem zmian opowiedziało się 244 posłów, przeciw było 199.