Agata Łukaszewicz

Agata Łukaszewicz

Absolwent prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej; absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz 

Za list do OBWE sędziowie nie będą sądzeni wspólnie

Sędzia Przemysław M. chciał, by jego sprawę rozpoznano z innymi. Nie udało się. Izba Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego się na to nie zgodziła.

Senat naprawia pensje śledczych

Odmrożone w 2023 r. mają zostać nie tylko pensje sędziów, ale i prokuratorów. W środę udało się poprawić niedoróbkę Komisji Budżetu.

Sędzia Piotr Gąciarek wciąż w zawieszeniu

Wniosek o przeniesienie z Izby Odpowiedzialności Zawodowej do Izby Karnej sprawy Piotra Gąciarka pozostawiono we wtorek bez rozpoznania.

Sędzia Tuleya wraca do orzekania. Pytania o KPO i kamienie milowe pozostają

Sędzia może orzekać, ale immunitet ma uchylony. Pytania o kamienie milowe pozostają.

Sędzia Igor Tuleya: Na żadne ustępstwa nie pójdę

Nie sąd mnie zawiesił i do orzekania też przywróciło mnie ciało, które sądem nie jest – mówi sędzia Igor Tuleya.

SN: Igor Tuleya nie zostanie zatrzymany i doprowadzony do prokuratury

Izba Odpowiedzialności Zawodowej nie zgodziła się we wtorek na zatrzymanie sędziego Igora Tulei i doprowadzenie go na przesłuchanie do prokuratury. Utrzymała tym samym decyzję Izby Dyscyplinarnej w tej sprawie. Izba uchyliła też decyzję o zawieszeniu sędziego i obniżeniu mu pensji. Tuleya zapowiedział, że jutro stawi się w sądzie do pracy.

Tylko w określonych przypadkach pies może biegać po lesie bez smyczy

Pies ratownik lub szkolący się do akcji ratunkowych może w lesie biegać luzem. Innym nie wolno. Grozi za to mandat albo grzywna.

Równość sędziów i prokuratorów na papierze, ale nie w wynagrodzeniach

Senackie komisje zrezygnowały z oszczędzania na sędziowskich wynagrodzeniach. Zamrożone mają być jednak prokuratorskie, choć działały na tych samych zasadach.

Kursy reedukacyjne po nowemu - kierowcy z szansą na usunięcie punktów karnych

21 godzin zajęć przez trzy dni i wyłożenie 500 zł – tyle ma niebawem kosztować naprawienie historii przewinień drogowych.